Twitter zablokoval kvůli podpoře terorismu dalších 235 tisíc účtů

Internetová sociální síť Twitter zablokovala od letošního února 235 tisíc uživatelských účtů. Ty mají totiž porušovat interní pravidla podporou terorismu. Uvedla to společnost, která zablokovala od poloviny minulého roku kvůli terorismu celkem 360 tisíc účtů.

„Svět byl svědkem další vlny hrozivých smrtících útoků, které se odehrávají po celé planetě. Tyto činy důrazně odsuzujeme a jsme dál odhodláni bránit propagaci násilí a terorismu prostřednictvím naší služby,“ uvedl Twitter v oficiálním prohlášení.

Firma už začátkem roku oznámila, že posílila své týmy, které na sociální síti posuzují zprávy o teroristických aktivitách. Podle ní se díky tomu od loňska počet denně zablokovaných účtů zvýšil o 80 procent. Nejvíce účtů přitom Twitter zavřel ve dnech, které bezprostředně následovaly po velkých teroristických útocích.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím mohou uživatelé sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. V současnosti má globálně přes 300 milionů uživatelů.

 

 

Zdroj: ČTK

Twitter zablokoval kvůli podpoře terorismu dalších 235 tisíc účtů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.