Twitter za půl roku pozastavil 377 tisíc účtů kvůli teroristickému obsahu

Sociální síť Twitter pozastavil za druhé pololetí roku 2016 celkem 377 tisíc uživatelských účtů, které podporovaly terorismus. Firma o tom informovala v rámci své úterní zprávy o transparentnosti. V ní také informovala o žádostech o kontrolu obsahu, které Twitter obdržel ze strany americké vlády a jiných právnických osob. Informoval o tom server americké televize CNN.

Z celkových 376 890 účtů, které Twitter suspendoval kvůli příspěvkům souvisejících s terorismem, byly jen dvě procenta z nich předmětem vládních žádostí o odstranění dat. Twitter uvedl, že 74 % extremistických účtů bylo nalezeno díky jeho „interním proti-spamovým nástrojům“.

Podle CNN je to poprvé, co Twitter zahrnul své úsilí v boji proti násilnému extremismu do svých příspěvků o transparentnosti, které publikuje od roku 2012. Společnost uvedla, že hodlá pokračovat v uvádění těchto informací v budoucích zprávách.

Twitter oznámil úsilí v boji proti extremismu v roce 2015. V loňském roce pak zdvojnásobil tyto snahy, když v únoru 2016 oznámil několik iniciativ včetně partnerství s externími organizacemi, výcviku firemní politiky ve svém týmu a účast na summitech sponzorovaných americkou vládou. Mezi srpnem 2015 a prosincem 2016 Twitter pozastavil 636 248 účtů kvůli extremismu.

Twitter není jediným sociálním médiem, který řeší násilný, pro-terorstický obsah. Firmy jako Facebook nebo Google například používají automatizované nástroje pro identifikaci a odstranění extremistických videí. Facebook také podporuje na své platformě „pultové řečnění“ nebo vytváří a distribuuje obsah, který popírá nenávistivé projevy ve zprávách.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Twitter za půl roku pozastavil 377 tisíc účtů kvůli teroristickému obsahu Foto: Flickr.com

reklama

Další články

  1. Nová raketová zkouška KLDR skončila explozí

    Společnost ·

    Severní Korea dnes uskutečnila další raketovou zkoušku, která skončila neúspěchem. Raketa neznámého typu explodovala několik vteřin po startu. O testu informovala nejp…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.