Twitter ve čtvrtém čtvrtletí prohloubil ztrátu na 167 milionů dolarů

Americká internetová společnost Twitter prohloubila ve čtvrtém čtvrtletí ztrátu na 167,1 milionu dolarů (4,2 miliardy korun) z předloňských 90,24 milionu dolarů. Příjmy sice rostly, jejich růst však byl nejnižší od doby, co společnost vstoupila na burzu. Vyplývá to ze čtvrtečního prohlášení.

Příjmy stouply o jedno procento na 717,2 milionu dolarů, analytici čekali růst až na 740,1 milionu dolarů. Počet měsíčních aktivních uživatelů se zvýšil o dva miliony na 319 milionů.

Ke zvýšení počtu uživatelů přispělo šílenství kolem prezidentských voleb v USA a také nárůst stoupenců prezidenta Donalda Trumpa. Trump hojně používá Twitter k oznámení svých názorů, obchází tak tradiční sdělovací prostředky.

K prohloubení ztráty přispěl nárůst nákladů na restrukturalizaci na 101,2 milionu dolarů z 12,9 milionu dolarů o rok dříve. Twitter v říjnu oznámil, že v rámci širší restrukturalizace propustí devět procent zaměstnanců. Bez mimořádných položek firma hospodařila se ziskem 16 centů na akcii a překonala odhady analytiků, kteří čekali zisk 12 centů na akcii.

Loni se začaly šířit spekulace o možném převzetí Twitteru. Mezi údajnými zájemci měly být firmy jako Salesforce.com a Walt Disney. Zprávy však utichly kvůli nedostatku konkrétních nabídek, uvedla agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Twitter ve čtvrtém čtvrtletí prohloubil ztrátu na 167 milionů dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Měli by se mít investoři Snapchatu na pozoru?

    Byznys ·

    Společnost Snap Inc., provozovatel aplikace Snapchat, zveřejnila registrační dokument k primární veřejné nabídce akcií (IPO). Server Recode si všímá, že tento dokument…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.