Twitter uvolní více informací o politické reklamě, opatření má omezit ovlivňování voleb v USA

Sociální síť Twitter poskytne na svých stránkách více informací o politické reklamě. Tyto nové údaje se budou týkat i toho, kdo propagaci financuje a na koho je cílena. Obdobné opatření již učinila jiná sociální síť Facebook. Twitter se svým návrhem přichází poté, co byl představen zákon, jenž má v úmyslu zavést větší transparentnost do internetové politické reklamy. Konkrétním důvodem pak je zmírnění snah Ruska a dalších zahraničních subjektů ovlivňovat volby v USA. Informaci přinesla agentura AP. 

Zákon bude vyžadovat od sociálních sítí jako Facebook a Twitter, aby uchovávaly veřejné záznamy o volebních reklamách a splňovaly stejné požadavky na odmítnutí politické reklamy jako u tištěné a vysílané reklamy v médiích. Společnosti také budou muset vynaložit „přiměřené úsilí“, aby zajistily, že volební reklama není koupená přímo nebo nepřímo zahraničním subjektem, což zákon zakazuje.

Twitter uvedl, že bude vyžadovat, aby reklamy odkazující na kandidáty nebo strany byly jasně označené jako volební. Firma bude také vyžadovat od organizací financujících reklamu, aby zveřejnily svoji identitu, spolu s tím, kolik peněz vynakládají na každou reklamní kampaň.

U nepolitické reklamy bude Twitter poskytovat omezené informace, například o tom, jak dlouho reklama běží. Uživatelé budou moci také vidět, jaké reklamy jsou cílené na ně.

Návrh nového zákona na regulaci politické reklamy v televizi, rozhlasu, tištěných médiích a na sociálních sítích předložili američtí senátoři v Kongresu tento měsíc. Návrh je reakcí na pokusy ovlivnit přes internet loňské prezidentské volby v USA.

 

Zdroj: ČTK

Twitter uvolní více informací o politické reklamě, opatření má omezit ovlivňování voleb v USA Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kalousek se vzdal obhajoby postu předsedy TOP 09

    Společnost ·

    Miroslav Kalousek odmítl na listopadovém sněmu obhajobu předsednického postu v TOP 09. V rámci úterního jednání předsednictva strany o tom informoval na úterním jednán…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.