Twitter prohloubil ztrátu a navíc snížil predikce dalších příjmů

Americká sociální síť Twitter v prvním čtvrtletí zvýšila ztrátu na 162,4 milionu dolarů (4,1 miliardy Kč) z loňských 132,4 milionu dolarů ve stejném období. Přestože příjmy firmy vzrostly, zaostaly za očekáváním analytiků. Twitter současně snížil odhad příjmů na celý rok kvůli slabší poptávce po jejích produktech direct response.

Mohlo by vás zajímat

Příjmy Twitteru v prvním čtvrtletí meziročně stouply o 74 procent na 436 milionů dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters však očekávali příjmy ještě o dvacet milionů dolarů vyšší. Zisk bez mimořádných položek však překonal odhady - činil sedm centů na akcii, zatímco analytici čekali čtyři centy. Počet uživatelů, kteří se nejméně jednou měsíčně přihlásí na Twitter, stoupl o 18 procent na 302 milionu.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím mohou uživatelé sdílet krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Její nové produkty direct response, tedy přímá odpověď, jsou vzkazy, které mohou podniky poslat přímo cíleným uživatelům. Mohou zahrnovat klikací vizitku nebo odkaz přímo na internetové stránky inzerenta. Generální ředitel firmy Dick Costolo v prohlášení dodal, že zájem o tyto produkty je zatím o něco menší, než firma doufala, což je důvodem slabšího růstu příjmů.

Twitter současně snížil odhad příjmů na letošní rok na 2,17 miliardy až 2,27 miliardy dolarů z dřívějších 2,3 miliardy až 2,35 miliardy dolarů. Analytici čekají v průměru příjmy na úrovni 2,37 miliardy dolarů. Ve druhém čtvrtletí mají příjmy podle Twitteru dosáhnout 470 až 485 milionů dolarů, zatímco analytici čekají příjmy 538 milionů dolarů

 


Zdroj: ČTK.

Twitter prohloubil ztrátu a navíc snížil predikce dalších příjmů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Francie odškodní Rusko miliardou eur

    Byznys ·

    Francie zaplatí Rusku 1,1 miliardy euro jako kompenzaci za to, že mu na základě sankcí kvůli konfliktu na Ukrajině nedodá dvě vrtulníková plavidla Mistral. Uvedl to se…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.