Twitter představil novou aplikaci pro živé vysílání videa Periscope

Sociální síť Twitter představila novou aplikaci pro chytré telefony Periscope, jež umožňuje živý stream videa. Používat ji prozatím mohou pouze vlastníci chytrých telefonů nebo tabletů od společnosti Apple. Twitter však podle deníku New York Times pracuje i na verzi pro zařízení s operačním systémem Android. 

Všudypřítomnost chytrých telefonů spojená s technologickými pokroky přiměla řadu lidi stále více odhalovat věci o sobě samých. Zveřejňují své texty, myšlenky, fotografie nebo videa.

Společnosti Twitter a Meerkat se proto nyní zaměřily na dosud problémovou oblast živého streamování videa, o které si myslí, že přiláká nové uživatele. Kvůli tomu do ní investují miliony dolarů.  

„Svět je na to lépe připraven než před rokem,“ řekl deníku New York Times generální ředitel a spoluzakladatel aplikace Periscope Kayvon Beykpour.

Výhodou Periscopu je podle Beykpoura možnost rychlé reakce na osobu, která právě streamuje své živé video. Přenos totiž nemá téměř žádnou prodlevu. Lidé tak budou moci odpovídat na dotazy téměř v reálném čase. Aplikace Periscope souběžně s tím využívá systém "followerů" z Twitteru k tomu, aby dokázala vytvořit silnou komunitu. Na video lze reagovat krátkým textem. Poté co uživatel přestane video vysílat, obsah se automaticky uloží na internet. Tomu se však dá v nastavení zabránit.

Minulé pokusy zavést podobné typy aplikací umožňující vysílání živého videa, měly krátký život. Příkladem může být startupový projekt Viddy. Ten na Facebooku v roce 2012 vydělal desítky milionů dolarů. Nová aplikace byla dokonce označovaná za „Instagram videa.“ Podobně na tom byla i konkurenční aplikace Socialcam. Zájem uživatelů o tyto aplikace ovšem brzy vyprchal.

To Twitteru nezabránilo  vsadit na úspěch nových technologií spojených právě se živým vysíláním videa. Firma sídlící v San Francisku již vložila do aplikace Periscope na 100 milionů dolarů. 

 

Zdroj: New York Times, Zet 

Twitter představil novou aplikaci pro živé vysílání videa Periscope Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Ceny ropy rostly kvůli vojenské operaci v Jemenu

  Byznys ·

  Ceny ropy včera vzrostly o téměř pět procent. Reagovaly tak na zahájení válečné operace Saúdské Arábie a jejích spojenců proti šíitským povstalcům v Jemenu. Zemí totiž…

 2. Ruské bance Sberbank loni klesl zisk o pětinu

  Byznys ·

  Největší ruské bance Sberbank klesl v loňském roce zisk o 20 procent na 290,3 miliardy rublů (127,8 miliardy Kč). K poklesu přispěl zejména růst rezerv na ztrátové úvě…

 3. Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod

  Byznys ·

  Automobilka Ford Motor zahájila výrobu v nové indické továrně, díky které má ztrojnásobit vývoz vozů z Indie. Do nového závodu Ford investoval jednu miliardu dolarů (2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.