Twitter předčil odhady analytiků, jeho tržby vzrostly o 61 procent

Americká internetová síť Twitter zaznamenala ve druhém čtvrtletí růst tržeb o 61 procent na 502,4 milionu dolarů (12,3 miliardy korun). Výsledky tak podle agentury Reuters předčily očekávání analytiků. Ti v průměru počítali s tržbami ve výši 481,3 milionu dolarů (11,8 miliardy korun). Počet uživatelů, kteří se nejméně jednou měsíčně přihlásí na Twitter, se v období od dubna do června zvýšil o osm milionů na 316 milionů.

Čistá ztráta společnosti se snížila na 136,7 milionu dolarů (3,3 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 144,6 milionu dolarů (3,5 miliardy korun).

„Nejsme s naším růstem spokojeni,“ komentoval hospodářské výsledky prozatímní ředitel a spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey navzdory tomu, že analytici počítali s horšími výsledky.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků.

 

Zdroj: ČTK

 

Twitter předčil odhady analytiků, jeho tržby vzrostly o 61 procent Foto: Twin Design/shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Fiat Chrysler zaplatí v USA rekordní pokutu

    Byznys ·

    Americké úřady udělily automobilce Fiat Chrysler rekordní pokutu ve výši 105 milionů dolarů. Důvodem jsou chyby při svolávání vozů k opravám. Podle BBC tak mohla firma…

  2. Skotové chtějí další referendum o samostatnosti

    Společnost ·

    Vhledem k politice britského premiéra Davida Camerona je nové referendum o nezávislosti Skotska nevyhnutelné. Prohlásil to jeden z nejváženějších představitelů skotský…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.