Twitter bojuje proti nenávistným výrokům, zvýšil bezpečnostní opatření

Sociální síť Twitter zintenzivňuje boj proti obtěžování a nenávistným výrokům. Společnost v úterý představila nové změny, které mají napomoci v realizování tohoto záměru. K jejich zavedení mají dojít během příštích týdnů. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Twitter už delší dobu čelí kritice kvůli neschopnosti vyřešit problémy s nenávistným a urážlivým obsahem. Firma se snaží udržet si pověst útočiště svobody projevu. Navzdory tomu se ale dostává do konfliktu se snahami ochránit své uživatele.

Twitter zahájí identifikaci lidí, kterým byl zablokován účet kvůli obtěžování, aby jim mohl zabránit vytvořit si nový účet. Zavede také funkci bezpečného vyhledávání, která odstraní tzv. tweety, tedy vzkazy, které lidé píší, s potenciálně citlivým obsahem a tweety z blokovaných a utlumených účtů z výsledků vyhledávání. Tyto tweety budou na Twitteru stále existovat, a lidé je budou moci najít, pokud je budou hledat pro sebe, neobjeví se však ve výsledcích všeobecného vyhledávání.

Podobně Twitter také vyčlení možné urážlivé odpovědi a odpovědi s „nízkou kvalitou“. Tyto odpovědi budou přístupné těm, kteří je budou hledat, ale Twitter je učiní méně viditelné, napsaly agentury AP a Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Twitter bojuje proti nenávistným výrokům, zvýšil bezpečnostní opatření Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.