Tvůrci filmu Legionáři chtějí na fotografii zvěčnit potomky československých legionářů

Dne 12. října 2015 se na schodech pražského Rudolfina uskuteční fotografování mužských potomků československých legionářů z řad veřejnosti. Má to být poslední fotografie do kalendáře s názvem „Opravdoví bratři“, který v rámci propagace připravují tvůrci připravovaného velkofilmu s pracovním názvem Legionáři - sibiřská anabáze. Pro projekt se v legionářských uniformách už nechali zvěčnit například bratři Rašilové nebo Jiří a Lukáš Langmajerovi.

Filmový snímek, který má vyprávět o osudech československých legií, připravuje režisér Petr Nikolaev. Vše je zatím ve fázi příprav a tým stojí před úkolem vyřešit financování celého projektu. Nikolaev si na svou legionářskou epopej stanovil rozpočet 100 milionů korun.

Právě v rámci propagace filmu Legionáři vznikl projekt legionářského kalendáře, který zachycuje známé mužské sourozence. Legionáři se totiž oslovovali „Bratře“. 

První fotky pro kalendář nafotili v dubnu herci Saša a Václav Rašilovovi. Dalšími bratry, kteří projekt podpořili, byli například Petr a Pavel Baťkovi nebo Jiří a Lukáš Langmajerovi. Posledního fotografování se v legionářských uniformách zúčastní například Kryštof a Matěj Hádkovi.

 

Zájemci, kteří mají mezi svými předky československého legionáře, se mohou na fotografování přihlásit předem na e-mailu: marketa@mamadam.cz nebo na telefonu: 775 377 144. Mohou také přijít rovnou na fotografování. Více informací na www.legiefilm.cz

Tvůrci filmu Legionáři chtějí na fotografii zvěčnit potomky československých legionářů

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.