Tvůrce hry Angry Birds povede nová ředitelka, herní a mediální divize získají větší volnost

Finská společnost Rovio, tvůrce populární elektronické hry Angry Birds, bude mít nové vedení. Současný generální ředitel Pekka Rantala po více než roce ve funkci na konci roku 2015 odstoupí a od nového roku ho nahradí Kati Levorantaová, nynější vedoucí právního oddělení.

Společnost Rovio pod vedením Rantaly přistoupila k výrazné restrukturalizaci a propouštění. V říjnu společnost kvůli očekávanému poklesu letošního zisku zrušila 213 pracovních míst, tedy více než třetinu celkového počtu.

Firma současně uvedla, že dvě hlavní divize, herní a mediální, získají více nezávislosti. Mediální divizi povede spoluzakladatel firmy Mikael Hed a herní současný produktový vedoucí Wilhelm Taht.

„Byli jsme zvyklí na firemní model s centralizovanými rozhodnutími, výsledkem toho však byla příliš pomalá reakce na velmi konkurenčních trzích,“ řekl agentuře Reuters předseda správní rady a hlavní majitel firmy Kaj Hed. Nově tak bude činnost generálního ředitele méně aktivní. Rantala měl podle Heda dojem, že tato práce už není pro něj.

Hed rovněž uvedl, že primární nabídka akcií firmy na burze nyní není na programu. Evropský herní průmysl však potřebuje konsolidaci a Rovio by přitom mohlo hrát svoji roli.

Rovio poprvé představilo svoji hru Angry Birds v roce 2009. Cílem hry je v roli ptáků zneškodnit nepřátele v podobě zelených prasat, která se snaží ukrást ptačí vejce. Hra se stala jedničkou mezi placenými mobilními aplikacemi, v poslední době však zájem o ní klesá a firma Rovio zatím nedokázala přijít s novým herním hitem.

Rovio nyní vkládá velké naděje do nového filmu, který má být ve formátu 3D. Do kin má film přijít v květnu 2016 a firma doufá, že podpoří prodej dalšího zboží s tematikou naštvaných ptáků a zelených prasat, od dětských hraček až po oblečení.

 

Zdroj: ČTK

Tvůrce hry Angry Birds povede nová ředitelka, herní a mediální divize získají větší volnost Foto: Twin Design / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.