Turisté mají čím dál větší zájem o Slovensko, hoteliéři hlásí nový rekord

Turisté projevili v letošním roce mnohem větší zájem o Slovensko. Počet ubytovaných hostů tak dosáhl v prvním pololetí nového rekordu. Ze zahraničí jezdí na Slovensko především Češi. Informace vycházejí z údajů slovenského statistického úřadu.

Za období od ledna do konce června se na pětimilionovém Slovensku ubytovalo více než 952 000 návštěvníků ze zahraničí. Proti stejnému období loni to představuje nárůst o 9,2 procenta.

Tradičně nejpočetnější zahraniční klientelu slovenských hoteliérů tvoří Češi. Počet českých turistů ve slovenských ubytovacích zařízeních za pololetí vzrostl o 5,8 procenta na 260 911. Tvořili tak více než čtvrtinu ze skupiny zahraničních návštěvníků.

Pro dovolenou ve vlasti se ve sledovaném období rozhodlo i více Slováků, a to 1,53 milionu, což je o desetinu více než loni.

Vyšší počet turistů se projevil také v nárůstu tržeb slovenských hoteliérů za ubytování, a to o 9,3 procenta na 181,3 milionu eur (4,7 miliardy korun).

Vytíženost ubytovacích zařízení na Slovensku byla v minulosti nejnižší z celé EU. Zejména v posledních dvou letech počet turistů na Slovensku stoupá, což odborníci zdůvodnili kromě jiného vývojem bezpečnostní situace ve světě. Loni hoteliéři na Slovensku ubytovali přes pět milionů domácích a zahraničních hostů, což byl rekord v novodobé historii země.

 

Zdroj: ČTK

Turisté mají čím dál větší zájem o Slovensko, hoteliéři hlásí nový rekord Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Úrokové sazby zůstanou beze změny, rozhodla ČNB

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.