Turismus v Česku roste nepřetržitě pátým rokem, ubytování cizinců meziročně stouplo o 4,6 %

V českých hotelech, penzionech a kempech se v rámci 2. čtvrtletí ubytovalo 5,5 milionu turistů. Meziročně jde přitom o 4,6procentní nárůst. Počet přenocování vzrostlo o 2,2 procenta. Návštěvnost Česka nepřetržitě roste již pátým rokem. Výrazně přibylo Číňanů, naopak ubylo Rusů. V tiskové zprávě o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Stouply počty domácích i zahraničních hostů, Čechů přijelo o 7,9 procenta víc, zahraničních návštěvníků pak o 1,6 procenta. Tradičně nejvíce turistů z Německa - 535.000. Němci tvořili zhruba pětinu zahraniční klientely v ubytovacích zařízeních, v porovnání s loňskem ale jejich počet klesl o 0,3 procenta.

Na druhém místě skončili návštěvníci ze Slovenska (194.000) s meziročním nárůstem o 9,2 procenta. Čínských turistů přijelo 185.000, meziročně o 27,8 procenta víc. Naopak ubylo návštěvníků z Ruska (-1,7 procenta), Jižní Koreje (-6,2 procenta) a Rakouska (-1,3 procenta).

"Nejvýznamněji narostl počet turistů meziročně v Moravskoslezském, Středočeském a Jihočeském kraji," uvedl Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ.

Lázeňská ubytovací zařízení navštívilo ve druhém čtvrtletí celkem 230.000 osob, to je o 3,7 procenta více než ve stejném období předchozího roku.

Z pohledu regionů se nejvíce přenocování v absolutním vyjádření uskutečnilo v Praze.

 

 

Zdroj: ČTK

Turismus v Česku roste nepřetržitě pátým rokem, ubytování cizinců meziročně stouplo o 4,6 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Nejrychlejší síť LTE měl v červenci O2

  Byznys ·

  Průměrná rychlost mobilního internetu LTE u operátora O2 v červenci stoupla meziměsíčně o dvě procenta na 51 Mbit/s. O2 tak překonalo průměrnou rychlost LTE sítě T-Mob…

 2. Pečivo a výrobky z pšenice letos podraží

  Byznys ·

  Pečivo a výrobky z pšenice letos budou dražší. Důvodem je cena pšenice, která důsledkem nepříznivých klimatických podmínek vzrostla proti květnu a červnu až o pětinu. …

 3. Čistý zisk ČEZu se propadl více než o polovinu

  Byznys ·

  Čistý zisk energetické společnosti ČEZ se v pololetí snížil meziročně o 54 procent na 7,7 miliardy korun. Zapříčinily to jednorázové výnosy v loňském roce, a to ve výš…

 4. Kalifornii zasáhly historicky největší požáry

  Společnost ·

  Požár, který zasáhl sever Kalifornie, jsou v historii tohoto státu na západním pobřeží USA vůbec největší. S odkazemna prohlášení tamních úřadů to v úterý uvedla agent…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.