Turecko se strachuje z další uprchlické vlny, z Halabu může přijít až 600 tisíc uprchlíků

Ze syrského města Halab může do Turecka přijít dalších až 600 tisíc uprchlíků. Důvodem jsou těžké boje ve městě. Informoval o tom včera turecký vicepremiér Numan Kurtulmus v rámci jednání vlády. Turecko se musí vypořádat s desítkami tisíců běženců, kteří se u jeho hranic hromadí po bojích podporovaných ruskými nálety.

„Při naplnění nejhoršího možného scénáře by v krátké době mohlo k syrské hranici dorazit až 600 000 uprchlíků,“ prohlásil podle agentury AFP Kurtulmuş.

Na 30 000 syrských uprchlíků se nahromadilo u turecké hranice, když minulý týden utekli před útoky jednotek syrské vlády a Ruska proti opozičním silám v oblasti Halabu. Ankara v předchozích dnech přijala asi 15 000 uprchlíků, pak hranice uzavřela a údajně pouští jen nemocné a zraněné.

O pomoci uprchlíkům z Halabu včera v Ankaře jednala s tureckým premiérem Ahmetem Davutogluem německá kancléřka Angela Merkelová.

Turecko už přijalo na 2,7 milionu Syřanů, kteří prchají před občanskou válkou.

 

 

Zdroj: ČTK

Turecko se strachuje z další uprchlické vlny, z Halabu může přijít až 600 tisíc uprchlíků Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČSOB vyvolala arbitráž s ČNB o 20 miliard korun

    Byznys ·

    Československá obchodní banka (ČSOB) vyvolala arbitrážní řízení s Českou národní bankou (ČNB) o 20 miliard korun. Důvodem je právě probíhající soudní spor ČSOB se spol…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.