Turecké čistky nekončí, došlo k zadržení nebo zatčení 2200 lidí

Turecká policie v uplynulém týdnu zadržela či zatkla takřka 2200 lidí, které podezřívá z vazeb na teroristy, kurdské radikály nebo hnutí duchovního Fethullaha Gülena. Podle agentury Reuters to dnes oznámilo turecké ministerstvo vnitra.

Nejvíce zadržených se týká vyšetřování Gülena, kterého Ankara považuje za strůjce červencového neúspěšného pokusu o státní převrat a proti jehož přívržencům provádí rozsáhlé čistky. Ministerstvo uvedlo, že v této souvislosti zadrželo a předvedlo k výslechu takřka 1100 lidí, dalších 426 zatklo.

Dalších asi 500 lidí úřady zadržely kvůli možnému napojení na kurdské povstalce, zhruba stovku pak kvůli podezření na vazby s teroristickým hnutím Islámský stát.

 

 

Zdroj: ČTK

Turecké čistky nekončí, došlo k zadržení nebo zatčení 2200 lidí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zemřel zpěvák George Michael, podlehl infarktu

    ·

    V neděli zemřel britský zpěvák George Michael. Popové hvězdě, která měla řadu celosvětových hitů v 80. letech se skupinou Wham! i při pozdější sólové dráze, bylo 53 le…

  2. 5 nejhodnotnějších klubů NHL

    Byznys ·

    Průměrná hodnota klubu v Národní hokejové lize (NHL) dosahuje na 517 milionů dolarů. Jejich cena oproti loňskému roku vzrostla o tři procenta. Jaké jsou ale vůbec nejb…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.