Trumpovy protiimigrační kroky dopadají na aerolinky. Emirates omezují lety do USA

Dubajská letecká společnost Emirates omezuje počet letů do Spojených států. Firma tím reaguje na pokles poptávky, za kterým stojí zpřísněná bezpečnostní opatření a protiimigrační kroky administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Uvedla to společnost, která je největším leteckým přepravcem na Blízkém východě.

Trump již podepsal dva dekrety s cílem zakázat vstup do USA občanům některých převážně muslimských zemí. Soudy sice oba dekrety zablokovaly, část lidí však Trumpovy kroky i tak od letu do USA odradily.

Americká vláda navíc v březnu pasažérům směřujícím z některých oblastí Blízkého východu do USA zakázala brát si s sebou do letadla elektronické přístroje větší než mobilní telefon.

Nedávné kroky vlády USA týkající se vydávání vstupních víz, bezpečnostních kontrol a restrikcí na elektronická zařízení v letadlech měly přímý dopad na poptávku po letecké přepravě do USA,“ citovala mluvčí Emirates agentura Reuters.

Generální ředitel největšího světového hotelového řetězce Marriott International Arne Sorenson tento týden podle listu Financial Times uvedl, že snahy Trumpovy administrativy o omezení imigrace poškodily pověst Spojených států jako přátelské destinace. Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC) již minulý měsíc upozornila, že registruje první známky „protiamerických nálad“ mezi turisty.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Trumpovy protiimigrační kroky dopadají na aerolinky. Emirates omezují lety do USA Foto: tigristiara / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Senát schválil týdenní otcovskou dovolenou

    Společnost ·

    Otcové získají nárok na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Dobrovolní hasiči a další záchranáři budou pobírat vyšší nemocenskou. V novele o nemocenském poj…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.