Trumpovi jsou kompletní. Do Bílého domu se nastěhovala Melania i syn Barron

Melania Trumpová se v neděli se svým synem Barronem přestěhovala za svým manželem do Bílého domu. Oznámila to na svém twitterovém účtu. Melania po inauguraci Donalda Trumpa netradičně strávila pět měsíců v jejich apartmá v New Yorku. Odůvodnila to studiem svého syna.

Melania Trumpová zůstala v New Yorku se svým synem Barronem, aby mohl dokončit školu Columbia Grammar and Preparatory School v manhattanské čtvrti Upper West Side. Podle serveru Business Insider se Trumpová stala jedinou první dámou, která oddálila svůj přesun do Bílého domu.

„Těšíme se na vzpomínky, které prožijeme v našem novém domově!“ napsala první dáma v neděli večer na svůj Twitter. Do Bílého domu se nastěhovala tři dny předtím, než prezident oslaví své 71. narozeniny.

Twitter

Server Politico také uvedl, že rodiče první dámy, Victor a Amalija Knavsovi, začnou Bílý dům navštěvovat častěji. Do Washingtonu se ale nepřestěhují. Oba pomáhali Melanii v péči o jejich vnuka v Trump Tower, když dělila svůj čas mezi Washington a New York. 

Barron bude podle vyjádření Melanie Trumpové od příštího školního roku docházet do elitní Episkopální školy sv. Ondřeje, která se nachází na severovýchodě washingtonské aglomerace na území státu Maryland asi půl hodiny autem od Bílého domu. Školné tam v závislosti na postupném ročníku dosahuje částky až 40.000 dolarů (960.000 korun) ročně.

Rozhodnutí rodiny poslat Barrona do této školy je podle agentury AP netradiční, děti dřívějších prezidentů navštěvovaly téměř bez výjimky elitní kvakerskou školu Sidewell Friends v Bethesdě. Barron také bude podle listu The Telegraph prvním chlapcem v Bílém domě od doby, kdy zde pobýval tříletý John F. Kennedy Jr. v roce 1963.

Samotná Melanie Trumpová se podle Business Insideru do značné míry vyhnula své veřejné roli typické pro většinu prvních dam. Asistenti Bílého domu ale doufají, že může mít na prezidenta vliv v zákulisí. „Má silný vliv a osobnost. Myslím, že je pro něj útěchou,“ řekl o první dámě bývalý poradce Trumpovy kampaně Sam Nunberg.

 

 

Zdroj: Zet

Trumpovi jsou kompletní. Do Bílého domu se nastěhovala Melania i syn Barron Foto: ČTK/DPA/Chris Kleponis

reklama

Další články

 1. BBC: Navalného opět zadržela policie

  Společnost ·

  V Rusku došlo k zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného. Stalo se tak poté, co Navalný vyzval své příznivce k nepovolenému protestnímu pochodu v Moskvě. Lidé tak m…

 2. Toyota prodala svůj zbývající podíl v Tesle

  Byznys ·

  Japonská automobilka Toyota Motor prodala svůj zbývající podíl 1,43 procenta v americkém výrobci elektrických aut Tesla. Toyota byla jedním z prvních investorů v Tesle…

 3. Trump odvolá vstřícné kroky vůči Kubě

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump příští týden odvolá některá vstřícná opatření vůči Kubě, která před třemi lety v rámci normalizace vztahů zavedl jeho předchůdce Barack…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.