Trump sestavil speciální skupiny potírající kriminalitu s kryptoměnami

Prezident Spojených států Donald Trump ve středu podepsal exekutivní rozkaz, na základě něhož vznikla pracovní skupina, která se zaměří na vytvoření pokynů pro vyšetřování podvodů s kryptoměnami. Více už o tom informoval portál Coindesk.com.

„Pracovní skupina pro tržní bezúhonnost a podvody na straně spotřebitelů“, se zaměří na širokou síť spotřebitelských podvodů. Konkrétně pak půjde o podvody provedené prostřednictví digitálních měn. Tato skupina poté vydá příručku pro investování a stíhání těchto případů.

Není žádným překvapením, že se administrativa amerického prezidenta vydala tímto směrem. Na začátku tohoto roku už totiž vláda USA oznámila, že vypracuje „komplexní“ strategii, která se zaměří na kryptoměny a tržní podvody, jež ruku v ruce s nimi souvisejí. Ministerstvo spravedlnosti USA již v únoru vytvořilo kybernetickou bezpečnostní skupinu, která se orientuje v rámci své náplni práce i na oblast digitálních měn.

„Mnoho z těchto programů zahrnuje bitcoin a ostatní kryptoměny, které neprotékají tradičním finančním systémem,“ řekl portálu Coindesk náměstek generálního prokurátora Rod Rosenstein. „To, na čem naše pracovní skupina pro boj proti počítačové kriminalitě pracuje, je komplexní strategie, která se tím bude zabývat,“ dodal Rosenstein.

Digitální měny díky své decentralizaci usnadňují i běžným spotřebitelům kriminalitu. Na takzvaném Darknetu si člověk může pořídit například jakékoli drogy, zbraně nebo si objednat službu nájemného vraha. Více o darknetu jsme psali ZDE.

 

 

Zdroj: Coindesk, Youradio News

Trump sestavil speciální skupiny potírající kriminalitu s kryptoměnami Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Inflace v červnu potřetí v řadě roste

    Byznys ·

    Spotřebitelské ceny byly v červnu o 2,6 procenta vyšší než před rokem. Inflace tak potřetí v řadě zrychlila, v květnu tempo růstu činilo 2,2 procenta. Naposledy ceny r…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.