reklama

Trump se vyslovil proti kritikům dobrých vztahů mezi USA a Ruskem

Budoucí americký prezident Donald Trump v sobotu odsoudil ty, kteří kritizují jeho záměr rozvinout dobré vzájemné vztahy s Ruskem. Na Twitteru uvedl, že Moskva bude navíc Spojené státy pod jeho vedením respektovat daleko více, než je tomu nyní.

Mohlo by vás zajímat

„Mít dobré vztahy s Ruskem je dobrou věcí a ne špatnou. Pouze hlupáci či blázni si mohou myslet, že je to špatné!“ napsal Trump. Chce také, aby Moskva s Washingtonem společně řešily velké a naléhavé problémy světa.

Trump prohlášení na Twitteru učinil jen den poté, co ho v pátek představitelé tajných služeb seznámili s důkazy, které rozvědky dovedly k závěru, že Rusko se nejen hackerskými útoky snažilo ovlivnit americké prezidentské volby.

Trump, který dosud obvinění Ruska zpochybňoval, se proti závěrům zprávy tajných služeb nijak nepostavil. Uvedl ale, že výsledek voleb nebyl v žádném případě ovlivněn a že celá kauza má především politické pozadí, kterým je porážka demokratů. Prohlásil také, že Demokratická strana, které hackeři ukradli e-maily, přistupovala ke kybernetické obraně velmi lehkovážně.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump se vyslovil proti kritikům dobrých vztahů mezi USA a Ruskem Foto: Albert H. Teich / Shutterstock.com: Donald Trump

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.