Trump se snaží nahnat hlasy, na Floridě si chtěl udobřit Hispánce

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump se v neděli na Floridě snažil získat hlasy hispánských voličů, které si v minulosti znepřátelil mimo jiné svými radikálními protiimgrantskými postoji. Na předvolebním shromáždění podle agentury AP kritizoval současnou demokratickou vládu za to, že „opustila své přátele v Latinské Americe“.

Vláda Obamy a Clintonové opustila naše přátele v Latinské Americe a přinesla jen chudobu a nezaměstnanost hispánským Američanům tady doma,“ řekl Trump s odkazem na bývalou funkci své demokratické konkurenty v boji o nejvyšší úřad v zemi. Republikánský miliardář v minulosti body hispánských voličů ztrácel, když mimo jiné ohlásil záměr postavit zeď mezi USA a Mexikem, aby zastavil migraci.

Prezidentský kandidát republikánů též kritizoval Castrův režim na Kubě, který stále potlačuje lidská práva a s nímž Obamova vláda po více než půlstoletí obnovila loni diplomatické styky. Trump přitom dříve normalizaci americko-kubánských vztahů podporoval, nyní by však prý dohody zrušil, pokud kubánský režim nesplní určité podmínky.

Trump vyjádřil též „solidaritu se svobodomyslným lidem ve Venezuele“, kde se opozice snaží o svolání referenda za odvolání socialistického prezidenta Nicoláse Madura. Venezuelská vláda ale tuto snahu všelijak blokuje.

Na Floridě v neděli loboval za demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou její kandidát na viceprezidenta Tim Kaine. Ten mimo jiné prohlásil, že Portoriko se stane silným spojencem Bílého domu, pokud se do něj dostane Clintonová.

Kaine, který část projevu ve floridském Orlandu pronesl ve španělštině, také řekl, že on i Clintonová berou velmi vážně finanční problémy Portorika a jeho potíže s virem zika. Na Floridě žijí desítky tisíc Portoričanů, kteří se tam odstěhovali z tohoto karibského ostrova, jenž je volně přidruženým státem USA.

Minulý týden proběhla poslední debata mezi Hilary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Její záznam jsme přidali ke komentáři americké zpravodajky rádia Zet Hedviky Miller. Oboje si můžete přehrát zde.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Trump se snaží nahnat hlasy, na Floridě si chtěl udobřit Hispánce Foto: Donald TRUMP; Zdroj: a katz / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kolumbie letos zabavila rekordních 300 tun kokainu

    Společnost ·

    Kolumbijským bezpečnostním složkám se letos již podařilo zabavit rekordních 300 tun kokainu. Hodnota zabavené drogy by na černém trhu činila zhruba devět miliard dolar…

  2. Zeman by měl podle Sobotky Bradyho vyznamenat

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman by se měl podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zachovat jako státník a vyznamenat Jiřího Bradyho. Jinak bude z letošního 28. října festival hr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.