Trump po útoku v Paříži vyzval země ke změně myšlení vůči teroru

Mírumilovné země musejí změnit svůj přístup k terorismu a před nenávistí nesmějí zavírat oči. Na twitteru to v noci na dnešek napsal americký prezident Donald Trump, který tak reagoval na sobotní útok v Paříži, který francouzské úřady vyšetřují jako možný teroristický čin. Francouz čečenského původu nožem zabil jednoho člověka a čtyři další pobodal, policie ho zastřelila.

"Je velmi smutné vidět teroristický útok v Paříži. V určitém momentě budou země muset otevřít oči, aby viděly, co se skutečně děje," napsal Trump s tím, že terorismus a nenávist nejdou dohromady s milující, mírumilovnou a úspěšnou zemí. "Musí se změnit náš myšlenkový přístup k teroru," dodal.

K útoku v Paříži se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát (IS), které ale odpovědnost přijímá prakticky za všechny teroristické činy na Západě. Zda útočník skutečně jednal jejím jménem, francouzské úřady zatím neoznámily.

 

Zdroj: ČTK

Trump po útoku v Paříži vyzval země ke změně myšlení vůči teroru Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. V Katalánsku se dnes znovu volí premiér

    Společnost ·

    Katalánský parlament bude dnes ve druhém kole hlasovat o novém premiérovi tohoto autonomního regionu, jehož vládu sesadil Madrid loni v říjnu kvůli snahám o odtržení o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.