Trump oznámil historickou daňovou reformu a brzkou výstavbu zdi mezi Mexikem

Americký prezident Donald Trump v rámci svého projevu ke Kongresu USA oznámil historickou daňovou reformu, jež podnikatelům sníží daně. Trump bez dalšího upřesnění řekl, že na reformě již pracuje jeho ekonomický tým. Trump rovněž informoval o výstavbě zdi na hranicích s Mexikem, k jejíž výstavbě má brzy dojít. Americká hlava státu také řekla, že USA podporují Severoatlantickou alianci (NATO). 

Díky nižším daním budou podle Trumpa podnikatelé více konkurenceschopní, což povede i k růstu platů a k rozkvětu střední vrstvy. „Abychom dosáhli našich cílů doma i v zahraničí, musíme opět nastartovat motor amerického hospodářství,“ dodal prezident.

Trump během předvolební kampaně opakovaně sliboval, že zeď na jižní hranici USA postaví a že Mexiko za výstavbu zaplatí. Po lednové inauguraci již také podepsal dekret, který budování hraniční bariéry předpokládá.

Trump rovněž zákonodárcům řekl, že je nezbytné zakázat vstup do USA lidem z vybraných států, jejichž občany není možné podrobit dostatečným bezpečnostním prověrkám. „Nemůžeme dopustit, aby se USA staly útočištěm pro extremisty,“ řekl.

Trump rovněž uvedl, že již brzy podnikne nové kroky, aby Ameriku uchránil od těch, kteří jí chtějí ublížit.

USA podporují NATO, ale požadují převzetí dílu odpovědnosti

Spojené státy podporují Severoatlantickou alianci, zároveň ale očekávají, že spojenci převezmou svůj díl odpovědnosti. Řekl rovněž Trump.

Trump od nástupu do funkce amerického prezidenta několikrát ujistil, že Washington stojí za NATO, zdůraznil však, že spojenci musí více přispívat na společnou obranu. Řada aliančních států včetně České republiky nevydává na armádu dohodnutá dvě procenta HDP, což USA i vedení NATO opakovaně kritizují.

Trump o NATO prohlásil, že aliance vznikla na základě spojenectví, které vyhrálo druhou světovou válku. Dodal, že tento blok vyhrál i studenou válku, neboť porazil komunisty.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump oznámil historickou daňovou reformu a brzkou výstavbu zdi mezi Mexikem Foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.