Trump ohrožuje světovou bezpečnost a šíří politiku strachu, říká německý ministr

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump ohrožuje Spojené státy a světovou bezpečnost a šíří „politiku strachu a izolace“. Agentuře Reuters to řekl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Trump podle jeho slov říká, že hodlá obnovit silnou Ameriku. K tomu ale prohlašuje, že má v plánu omezit angažovanost USA v zámoří.

„Politika strachu a izolace povede k menší, nikoli větší bezpečnosti, a bude nebezpečná nejen pro Spojené státy, ale i pro Evropu a zbytek světa,“ uvedl ministr.

S obavami očekává Steinmeier Trumpův závěrečný projev na nominační konferenci v Clevelandu. „My, Evropané, čekáme projev republikánského kandidáta, který bude obsahovat nejen sliby silnější Ameriky. Zajímá nás, co to znamená pro svět a pro vztahy s Evropou,“ řekl dále.

Nynější krizová situace ve světě svádí lidi hledat jednoduché recepty, uvedl německý politik. Důležité ale je najít řešení, která fungují a nezakládají se na jednoduchých heslech nebo budování nových zdí, řekl ministr.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump ohrožuje světovou bezpečnost a šíří politiku strachu, říká německý ministr Foto: Anton Chalakov / Shutterstock.com: Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.