Trump: Od schůzky s Putinem mám malá očekávání

Americký prezident Donald Trump nepůjde na pondělní summit se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Helsinkách s přehnanými očekáváními. Trump to prohlásil v rozhovoru s televizí CBS News. Americký prezident nicméně nečeká, že by jeho historické setkání s šéfem Kremlu skončilo špatně.

"Mám malá očekávání," řekl Trump. Zároveň ale ujistil, že nic špatného se nestane. "Nic zlého z toho nevzejde, možná se dočkáme něčeho dobrého," dodal.

V rozhovoru se CBS News opět obhajoval své rozhodnutí setkat se s Putinem, ačkoli demokraté a také několik republikánských zákonodárců o vhodnosti schůzky vzhledem k napjatým vztahům pochybuje. Jednou z velkých zátěží bilaterálních vztahů je americké obvinění, že se Moskva vměšovala do předloňských amerických prezidentských voleb, což ale Kreml popírá. Vzájemnou spolupráci komplikuje i ruská podpora separatistů na Ukrajině, anexe autonomního ukrajinského poloostrova Krym či odlišné postoje k řešení válečného konfliktu v Sýrii.

"Setkat se je dobré. Já v setkávání věřím. Věřím, že schůzka s předsedou Kimem byla dobrá. Myslím, že velmi dobrou věcí bylo i setkání s čínským prezidentem," řekl Trump o nadcházejícím summitu s odkazem na schůzku se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

 

Zdroj: ČTK

 

 

Trump: Od schůzky s Putinem mám malá očekávání Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Česko nepomůže Itálii s migranty

  Společnost ·

  Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to premiér Andrej Babiš na dotaz týkající se aktuální italské žádosti o pomoc s uprchlíky. Babiš trvá na tom, že …

 2. Facebook nebude mazat falešné zprávy

  Tech ·

  Americká internetová společnost Facebook nehodlá na své sociální síti mazat falešné zprávy. Podle firmy by to bylo v rozporu se základními principy svobody projevu. In…

 3. Ťok odvolal část dozorčí rady Českých drah

  Byznys ·

  Ministr dopravy Dan Ťok prostřednictvím řídícího výboru Českých drah odvolal z devítičlenné dozorčí rady jejího předsedu Milana Ferance a další čtyři členy. Novým před…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.