Trump není podle předsedy EP vhodným kandidátem na prezidenta

Americký magnát Donald Trump usilující o republikánskou nominaci na prezidenta USA není vhodným kandidátem na tuto funkci. V rozhovoru s francouzskou televizí i-Tele to řekl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Na Trumpa jako prezidenta podle něj není připravena Evropa ani USA.

Schulz si v minulosti vysloužil kritiku za své loňské výroky k vývoji v Polsku a premiérka Beata Szydlová tehdy od něj požadovala omluvu.

„Trump patří k lidem, jaké máme také my tady v Evropě. K lidem, kteří najdou na všechno obětního beránka, ale nikdy nenabídnou konkrétní řešení. Upřímně dávám přednost jinému kandidátovi,“ řekl Schulz podle agentury Reuters s odkazem na demokratickou uchazečku Hillary Clintonovou.

Trump vede v primárních volbách a má naději stát se republikánským kandidátem v listopadových prezidentských volbách. Vysloužil si ale kritiku za výroky k řešení migrace z Mexika a za návrh dočasného zákazu vstupu muslimů na území USA.

Mnozí Trumpa viní z vyvolávání napětí a rozdělování americké veřejnosti. Projevuje se to napjatou atmosférou na shromážděních, to páteční svolané do Chicaga byl Trump nucen zrušit kvůli otevřenému střetu jeho stoupenců s jeho odpůrci.

Sociální demokrat Schulz vyvolal bouři v Polsku, když loni přirovnal nástup konzervativní vlády ke státnímu převratu. „To, co se tam děje, má charakter státního převratu a je dramatické,“ řekl. Szydlová po něm žádala omluvu, ale Schulz ji odmítl. „Ve vaší zemi nastala velmi kontroverzní situace. Na ulice vyšlo mnoho tisíc lidí protestujících proti rozhodnutím vlády. Myslím, že obavy, které jsem dal najevo, nejsou jen mými obavami, ale že je sdílí mnoho Poláků,“ řekl tehdy Schulz v rozhovoru polským televizím.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump není podle předsedy EP vhodným kandidátem na prezidenta Foto: Shutterstock.com: Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.