Trump navýšil odhadovaný plán do infrastruktury na 1,7 bilionu dolarů

Americký prezident Donald Trump zvýšil odhadovaný objem investic do infrastruktury plánovaných na příštích deset let na zhruba 1,7 bilionu dolarů (téměř 35 bilionů korun). Plán, který by měl zahrnovat investice na federální i lokální úrovni, Trump původně hodnotil na jeden bilion dolarů. Podrobnosti by měl částečně zveřejnit příští týden v poselství o stavu unie.

Předpokládá se, že na investice do infrastruktury požádá Trumpova administrativa Kongres o 200 miliard dolarů a že jednotlivé státy, místní samosprávy i soukromé firmy budou financovat více než jedním bilionem dolarů opravy mostů, dálnic, vodáren a další infrastruktury.

Republikánský senátor John Thune, který předsedá výboru pro obchod, v rozhovoru s agenturou Reuters řekl, že je zatím otázkou, jak budou tyto výdaje pokryty. Trumpova administrativa hovoří o výdajových škrtech, které ale nespecifikuje. Pokud federální vláda nezíská další příjmy, bude podle něj těžké získat souhlas demokratů.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump navýšil odhadovaný plán do infrastruktury na 1,7 bilionu dolarů Foto: Andrew Cline / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.