Trump má nejbohatší administrativu v historii USA

Americký prezidentský tým Donalda Trumpa tvoří bohatí lidé. Jde o vůbec nejbohatší prezidentskou administrativu v historii Spojených států amerických. Server Statista.com přináší infografiku vyčíslující majetek členů Trampovy administrativy. 

Zdroj: Statista

 

Profily pěti nejbohatších členů Trumpovy administrativy:

 

1) Betsy DeVosová:

Zdroj: Flickr

DeVosová je americkou podnikatelkou, filantropkou, političkou a aktivistkou, která v současnosti působí na pozici americké ministryně školství. Tato členka Trumpovy administrativy je dcera úspěšného podnikatele Edgara Prince. Bratrem Betsy DeVosové je Erik Prince, který spoluzakládal soukromou polovojenskou firmu Blackwater. V současnosti nese název Academi. Manželem americké ministryně školství je Dick DeVos, který je bývalým ředitelem marketingové společnosti Amway.  

 

2) Wilbur L. Ross:

Zdroj: Wikimedia

Ross je americkým investorem a politikem, který v současnosti zastává post v pořadí 39. ministra obchodu Spojených států amerických. Ross byl bankéřem, jenž stál za restrukturalizací neúspěšných firem v odvětvích oceli, uhlí, telekomunikace, zahraničních investic a textilu. Specializuje se rovněž na odkupy zadlužených a problematických podniků. 

 

3) Gary D. Cohn:

Zdroj: Wikimedia Commons

Cohn je investičním bankéřem. Působí na pozici hlavního ekonomického poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, konkrétně je pak ředitelem Národní ekonomické rady. V minulosti zastával funkci prezidenta a provozního ředitele společnosti Goldman Sachs. Cohn je příslušníkem demokratické strany. 

 

4) Jared Kushner:

Zdroj: Wikimedia Commons

Kushner je americkým podnikatelem a realitním magnátem. Vydává rovněž týdeník New York Observer. Jeho manželkou je dcera současného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka. Kushner již pomáhal Trumpovi v rámci prezidentské kampaně zprostředkovávat důležité schůzky. 

 

5) Rex W. Tillerson:

Zdroj: Flickr

Tillerson je bývalým předsedou představenstva a generálním ředitelem jedné z největších ropných společností ExxonMobil. V současné době zastává funkci amerického ministra zahraničí. Za jeho důležité kroky na postu vrcholového manažera se považuje navázání strategického partnerství s ruskou ropnou firmou Rosněft. 

 

 

Zdroj: Statista, The New York Times, Zet

Trump má nejbohatší administrativu v historii USA Foto: ČTK/ZUMA/Olivier Douliery

reklama

Další články

  1. USA vyslaly ke Koreji svou letadlovou loď

    Společnost ·

    Útočná skupina amerického námořnictva tvořená letadlovou lodí a dalšími bojovými plavidly zamíří ke Korejskému poloostrovu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.