Trump hrozí Venezuele ekonomickými sankcemi, Maduro je prý špatný vůdce

Americký prezident Donald Trump varuje Venezuelu před ekonomickými sankcemi. Jejího prezidenta Nicoláse Madura označil za špatného vůdce, který má v úmyslu stát se diktátorem. Informace přinesly agentury Reuters a AFP. Trump tak reaguje na plán venezuelské vlády zřídit Ústavodárné shromáždění. Proti němu se přitom v nedělním neoficiálním referendu postavilo více než sedm milionů Venezuelanů.

„Venezuelský lid včera ukázal, že podporuje demokracii, svobodu a právní stát. Ale jejich silné a odvážné akce si stále nevšímá špatný lídr, který sní o tom, že se stane diktátorem,“ řekl Trump.

Zřízení Ústavodárného shromáždění kritizuje venezuelská opozice. Kabinet chce podle kritiků tímto novým orgánem nahradit parlament, v němž má opozice většinu, a hodlá posílit diktaturu prezidenta Madura.

Nedělní plebiscit byl reakcí na plán vlády uspořádat 30. července do Ústavodárného shromáždění volby. Opozice bude tyto volby bojkotovat jako nedemokratické, neboť způsob jejich konání stanovil prezidentský dekret a volební komise nakloněná vládě.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump hrozí Venezuele ekonomickými sankcemi, Maduro je prý špatný vůdce Foto: JStone / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Telegram zavře kanály používané radikály

    Společnost ·

    Komunikační síť Telegram uzavře všechny kanály napojené na teroristy. Oznámil to v neděli zakladatel této šifrované mobilní sítě Pavel Durov. Učinil tak krátce po rozh…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.