Trump hledá finanční prostředky na kampaň i v zahraničí, zákon to ale zakazuje

Zahraniční politiky „bombardují“ výzvy k finančním příspěvkům kontroverznímu republikánskému kandidátovi na prezidenta Spojených států Donaldu Trumpovi. Informovala o tom agentura AP. Trump tak činí i navzdory tomu, že v USA platí federální zákon zakazující využívání peněz z ciziny na volební kampaň.

Dvě americké nevládní organizace dozírající na vedení volební kampaně si podle AP hodlají stěžovat, že Trumpův volební štáb porušuje zákon. V úterý v Londýně údajně oznámil konzervativní poslanec Roger Gale, člen dolní komory britského parlamentu, že on sám i mnozí jeho kolegové jsou zaplaveni výzvami od „jakéhosi Donalda Trumpa“. Prohlásil, že britští poslanci by neměli být vystaveni „agresivnímu spamu“, tedy nevyžádané poště.

Stížnosti na žádosti rozesílané jménem Donalda Trumpa podle amerických nevládních organizací přicházejí z Islandu, Austrálie a Skotska. Trumpův štáb tyto informace nekomentoval.

Podle amerických médií newyorský miliardář finanční podporu své volební kampaně zanedbal. Zatímco na kampaň k primárním volbám přispěl ze svých vlastních fondů, a to prý desítkami milionů dolarů, prezidentskou kampaň si sám financovat nehodlá. Ve srovnání se svou pravděpodobnou soupeřkou Hillary Clintonovou ale zatím shromáždil jen málo prostředků. Podle médií má bývalá první dáma k dispozici přes 40 milionů dolarů, zatímco Trump asi desetinu.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump hledá finanční prostředky na kampaň i v zahraničí, zákon to ale zakazuje Foto: Andrew Cline / Shutterstock.com: Americký kandidát na prezidenta Donald Trump

reklama

Další články

  1. Bělorusko sníží nominální hodnotu peněz

    Byznys ·

    Z běloruských bankovek zmizí čtyři nuly. K takzvané denominaci se Bělorusko uchýlí kvůli vysoké inflaci a dopadům finanční krize v Rusku. K tomuto citlivému měnovému m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.