Trump doufá v dialog s Ruskem

Americká hlava státu Donald Trump doufá v dialog s Ruskem. Prezident USA to podle ruské tiskové agentury TASS řekl na Světovém ekonomickém fóru, které v pátek končí ve švýcarském Davosu.

„Ano, doufáme v to,“ odpověděl stručně Trump na dotaz reportéra agentury TASS, který se amerického prezidenta zeptal, zda plánuje budovat dialog s Ruskem.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv loni v listopadu konstatoval, že vztahy mezi USA a Ruskem jsou teď na nejnižším bodě za desítky let. Prezident Vladimir Putin tento měsíc řekl, že pokud budou Spojené státy pokračovat v sankční politice vůči Rusku, budou vztahy jen degradovat.

Americká vláda minulý týden uvedla, že ještě tento měsíc zveřejní informaci o nových protiruských sankcích, které mají být reakcí na údajné vměšování Ruska do předloňských amerických voleb. Moskvu a Washington také rozděluje například otázka Sýrie či Ukrajiny.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump doufá v dialog s Ruskem Foto: Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Jaká práva má oběť trestného činu?

    Společnost ·

    Mají oběti trestného činu nějaká práva? Ano jistě, chrání je speciální zákon o obětech trestných činů z roku 2013. Prvně jde o právo na respektování osobnosti a její d…

  2. Odboráři Škoda Auto požadují růst mezd o 18 %

    Byznys ·

    Odboráři mladoboleslavského výrobce Škoda Auto doručili vedení společnosti své požadavky ohledně růstu mezd v letošním roce. Požadují přitom zajištění tarifním zaměstn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.