Trump chce vyšší kontrolu zahraničních investic do amerických technologií

Americký prezident Donald Trump chce zpřísnit systém kontroly zahraničních investic do nákupu amerických technologií. Specifické kroky proti Číně, kterou Trump viní z krádeží amerického duševního vlastnictví, ale Bílý dům neohlásil.

Trump podle Bílého domu vyzval Kongres, aby mu co nejrychleji poslal návrh zákona na posílení kontrolního systému. "Poskytne to dodatečné nástroje k boji s bezohlednými investičními praktikami, které ohrožují naše vedoucí postavení v oblasti technologií, národní bezpečnost a budoucí ekonomickou prosperitu," uvedl americký prezident. Dodal však, že pokud Kongres takový návrh zákona rychle neschválí, nařídí své administrativě zavedení nových restrikcí.

Americká média v posledních dnech informovala, že USA připravují opatření, která by zabránila firmám s čínskou účastí kupovat americké podniky disponující důležitými technologiemi. Tyto zprávy vyvolaly obavy z další eskalace napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou, americký ministr financí Steven Mnuchin je však označil za falešné. Na twitteru napsal, že žádná omezení by neměla být zaměřena pouze na Čínu, ale na "všechny země, které se pokoušejí ukrást naši technologii".

 

Zdroj: ČTK

 

Trump chce vyšší kontrolu zahraničních investic do amerických technologií Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rath je vinen, rozhodl podruhé soud

    Společnost ·

    Krajský soud v Praze podruhé uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha vinným z korupce a ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Trest mu vyměřil stejný j…

  2. Turecko si uzavírá cestu ke vstupu do EU

    Společnost ·

    Přístupové rozhovory Evropské unie s Tureckem uvízly na mrtvém bodě. Ministři zemí osmadvacítky v Lucemburku rozhodli, že jejich kapitoly nehodlají otevírat. Jednat ne…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.