Trump chce s Putinem mluvit o volbách nebo o Ukrajině

Americký prezident Donald Trump chce se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem na schůzce v Helsinkách jednat o údajném ruském vměšování do amerických voleb, o dění na Ukrajině nebo o Sýrii. Vyhnul se odpovědi na otázku, zda plánuje uznat Krym jako součást Ruska.

"Uvidíme," řekl Trump v noci na sobotu při setkání s novináři na palubě prezidentského letadla Air Force One. Otázka Krymu, který Rusko v roce 2014 zabralo Ukrajině, a sankce, které kvůli tomu Washington na Moskvu uvalil, doposud patřily ke zdrojům napětí mezi oběma zeměmi. Na nedávném summitu skupiny nejvyspělejších zemí G7 v Kanadě Trump údajně prohlásil, že Krym je ruský, protože tam všichni mluví rusky.

Trump se s Putinem krátce sešel už loni v listopadu ve Vietnamu. Ve Spojených státech pak sklidil kritiku za své prohlášení, že šéfovi Kremlu věří, když popírá, že se Rusko vměšovalo do amerických prezidentských voleb. Nyní o tom chce znovu jednat. Jeho setkání s Putinem je naplánováno na 16. července v Helsinkách.

"Nechceme, aby se někdo pletl do voleb," řekl. Agentura Reuters připomíná, že americké tajné služby vyhodnotily, že se Moskva pokoušela zasahovat do amerických voleb v roce 2016, aby zvýšila Trumpovy naděje na vítězství.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump chce s Putinem mluvit o volbách nebo o Ukrajině Foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA: Vladimir Putin a Donald Trump

reklama

Další články

 1. Ostrava testuje nanotechnologie v distribuci vody

  Tech ·

  Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) testuje použití nanotechnologií při distribuci pitné vody. Ve vodojemu v Ostravě-Hošťálkovicích byl nastříkán nátěr na…

 2. Poslanci o rok odložili reformu financování škol

  Společnost ·

  Spuštění reformy financování regionálního školství bude nejspíš odloženo o rok na září 2019. Schválila to dnes Poslanecká sněmovna v rámci novely školského zákona. Odk…

 3. Legendární Chevrolet Corvette slaví 65 let

  Tech ·

  V sobotu to bude přesně 65 let od doby, kdy automobilka Chevrolet představila svůj sportovní vůz Corvette. Dvoudveřový roadster pojmenovaný po rychlé lodi - korvetě, s…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.