Čtrnáct bodů, které vám usnadní cestu za bohatstvím

Bohatství eliminuje 67 procent problémů, jež trápí většinu lidí. Přišel na to výzkum internetového magazínu Business Insider, který analyzoval úspěšné podnikatele. Kromě toho, že si člověk může koupit dům na pláži nebo navštěvovat exotické lokality, má v životě méně problémů. Méně problémů přináší méně stresu a méně stresu znamená zdravější a spokojenější život. Přinášíme vám 14 bodů, které vám cestu za bohatstvím mohou výrazně usnadnit.

1. Máte svůj sen a znáte hlavní smysl života

Osmdesát procent milionářů z výzkumu vypracovaným Business Insiderem jdou striktně za svými sny a hlavním smyslem života. Svoji pozornost tak nepřesouvají na činnosti, které plýtvají jejich drahocenný čas.

2. Čtěte a učte se každý den

Jste nenasytným čtenářem. Díky tomu se každý den učíte něčemu novému. Osmdesát procent bohatých lidí věnuje každodenně minimálně 30 minut svého dne čtení nebo sebevzdělávání. Seberealizace a znalosti jsou nezbytné pro vydělání jmění, jež zajistí vás i vaši rodinu.

3. Spoléhejte na sebe samotné

Klíčová rozhodnutí přicházejí z vaší hlavy. Vaše myšlenky tak mají největší váhu. Buďte vizionářem. Devadesát procent bohatých lidí jsou schopni vykonat důležitá rozhodnutí na vlastní pěst.

4. Cit pro vlastní odpovědnost

Nemůžete se vyhýbat odpovědnosti za své činy. Ve skutečnosti musíte naopak hledat cesty, za které budete nést větší odpovědnost. Velké myšlenky totiž logicky větší odpovědnost přinášejí.

5. Opatrný hazardér

Jste opatrný, nikoli lehkomyslný, ale jste schopen přijímat rizika. Nastartování nového podnikání a inovativních nápadů vždy přináší člověku velkou váhu odpovědnosti a rizik. Obezřetnost se vyplácí. Na druhou stranu je jí potřeba kombinovat se zdravou porcí riskování. Pokud se totiž obáváte neúspěchu, tak nikdy v životě nic nedokážete. Neúspěch je paradoxně důležitým měřítkem pro dosažení budoucího úspěchu. Pokud chcete eliminovat hrozbu neúspěchu, tak je dobré se obrátit na odborníky v oblasti, kteří vám jsou schopni poskytnout zpětnou vazbu. Názory ostatních mohou být bolestivé. Jejich konstruktivnost je ovšem nástrojem, který strach ze špatného názoru ve velké míře eliminuje.

6. Jste připraveni učinit rozhodnutí

Kdykoli musíte být připraveni učinit rozhodnutí. Nikdy totiž nemůžete vědět, do jaké situace se dostanete. V tom může pomoci určitý krizový scénář. Jeho realizace nikdy neuškodí.

7. Nebojíte se neúspěchu

Neúspěch vnímáte jako zkušenost, která bude pro vás naopak obohacením. Určitým způsobem vám dá totiž obranné mechanismy, díky nimž se v budoucnu vyvarujete chybných kroků.

8. Pracujete ve dne v noci

Jste si vědomi toho, že cesta k bohatství není krátkodobou záležitostí. Úspěchu jste schopni obětovat dlouhé hodiny, dny, týdny, měsíce a roky pracovního odříkání. Průzkum Business Insideru poukazuje na to, že bohatí odpracují v průměru za týden o 11 hodin více než obyčejní lidé.

9. Průběžně doplňujete a kontrolujete své cíle

V průběhu svého podnikání přehodnocujete, doplňujete a sledujete své cíle. Ty jsou totiž vašim pohonem, který vás posílá kupředu. Osmdesát procent úspěšných mají nastavené cíle, kterých se snaží dosahovat.

10. Překonávejte očekávání druhých

Vytvářejte hodnoty pro ostatní. Neustále své klienty překvapujte, dávejte jim benefity a vybarvěte se v jejich očích jako pravý podnik, který za to stojí. Vytvořte hodnotný lovemark, který si lidé jen tak nevymažou ze svých srdcí.

11. Zákazníci a partneři jsou na prvním místě

Jste neustále ve spojení se zákazníky a partnery, kterých si vážíte. Posíláte přání k narozeninám, přejete k důležitým událostem. Vztahy se v oblasti podnikání totiž rovnají zlatu. Jsou hodnotou, která zvýší prestiž vaší firmy a vaši značku ukáže na veřejnosti v tom nejlepším světle.

12. Vycházejte s ostatními

Lidé vás mají rádi, milují vaše pracovní zapálení a věří každému vašemu kroku. Důvěra vlastních zaměstnanců a lidí ve vašem okolí vás učiní šťastnějším, nadšenějším a optimističtějším.

13. Týmový hráč

Jelikož vycházíte s ostatními lidmi, tak jste i schopným týmovým hráčem. Nikdo není předurčen k úspěchu na vlastní pěst. Každý bohatý člověk má za sebou schopné lidi, jež jsou schopni vykonávat co nejlépe svoji práci. Jak by to řekl praktik, „každý Jobs má své Wozniaky“.

14. Většina lidí ve vašem okolí touží po úspěchu

Při cestě za úspěchem vám pomohou stejně smýšlející lidé jako vy. Uspět můžete pouze s jejich pomocí. Lidi s negativními myšlenkami budou pouhou překážkou a prapůvodem rodícího se neúspěchu.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Čtrnáct bodů, které vám usnadní cestu za bohatstvím Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Do Číny vyrazil z Česka první nákladní vlak

    Byznys ·

    Z Prahy ve středu vyjel do Číny první přímý nákladní vlak. V budoucnu má pravidelně spojovat české hlavní město s městem I-wu ve východočínské provincii Če-ťiang. Vlak…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.