Travolta daroval své letadlo australskému muzeu

Americký herec John Travolta se rozhodl darovat své letadlo Boeing 707 australskému muzeu. Coby pilot s ním nalétal tisíce kilometrů. Letoun však podle něj potřebuje opravu, aby se mohl přesunout z Travoltova bydliště ve Spojených státech k australské základně kousek od Sydney. Informovala o tom agentura AFP.

„Jak asi mnoho z vás ví, létání je mojí vášní," napsal herec, který se proslavil filmy Pomáda či Pulp Fiction. Své letadlo, se kterým byl nucen v minulosti i nouzově přistávat, daroval Travolta leteckému muzeu v australském městě Albion Park, asi sto kilometrů jižně od Sydney.

Stroj vyrobený v roce 1964 pro australské aerolinky Quantas sloužil tři desítky let jako dopravní letadlo, než se dostal do soukromých rukou. Travolta je ambasadorem společnosti Quantas od roku 2002.

commons.wikimedia.org

Odborníci australské Společnosti pro restaurování historických letadel (HARS) musí nyní Boeing 707 v Travoltově bydlišti na Floridě uvést do letuschopného stavu. Během následné cesty do Albion Parku by chtěl 63letý herec sedět na palubě svého milovaného stroje.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

 

 

Travolta daroval své letadlo australskému muzeu Foto: commons.wikimedia.org

reklama

Další články

  1. BBC: KLDR odpálila třetí raketu ve třech týdnech

    Společnost ·

    Severní Korea odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service Jde o třetí úspěšný test během tří posledních týdnů. Podle poz…

  2. Macron přijme Putina ve Versailles

    Společnost ·

    Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes přijme hlavu ruského státu Vladimira Putina. Oba politici se setkají v paláci ve Versailles u příležitosti zahájení výstavy …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.