Travel Service zruší na letech kratších než tři hodiny občerstvení zdarma

Letecká společnost Travel Service zruší v letní sezóně 2016 na všech letech kratších než tři hodiny občerstvení zdarma. Aerolinky to ve středu oznámily cestovním kancelářím, sdělila dnes ČTK výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková. Na některých linkách omezil Travel Service bezplatné občerstvení už letos v létě. Nově se seznam destinací, kde bude občerstvení pouze za poplatek, rozšíří.

Oznámení dostaly cestovní kanceláře v době, kdy připravují katalogy na příští sezonu a mají tak možnost změnu zahrnout do předsmluvních informací pro zákazníky. „Cestovní kanceláře toto obchodní rozhodnutí letecké společnosti nevítají, ale budou o něm řádně informovat své klienty,“ uvedla Petříčková.

Travel Service na některých linkách bezplatné občerstvení omezil už letos v červnu. Například u letů do Tuniska, Řecka či Španělska ale turisté podle cestovních kanceláří ještě v letní sezóně dostávali bagetu a nápoj. To se příští rok změní.

„Po změně v červnu tohoto roku jde o další omezení občerstvení. Na většině letů do středomořských letovisek tak klienti prakticky všech cestovních kanceláří přijdou o bagetu s nealkoholickým nápojem v ceně letenky. V rámci jednání se společností Travel Service se budeme snažit dosáhnout toho, aby se našich klientů tato změna pro příští rok nedotkla,“ uvedla obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Berberi.

„O rozhodnutí letecké společnosti víme. Klienty budeme o rozsahu stravování pro jednotlivé destinace důkladně informovat prostřednictvím našich prodejců a také už v katalozích,“ dodal mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch.

Teplé jídlo a jeden nápoj bude v rámci ceny letenky na linkách Smart Wings a Travel Service poskytováno mimo jiné na letech do Malagy, Fara či na Madeiru. Servis v plném rozsahu, zahrnující předkrm, teplé jídlo, dezert, nealkoholické nápoje, pivo či kávu, budou aerolinky poskytovat mimo jiné na lince na Kapverdy či do Dubaje. Na lince do Tel Avivu dostanou pasažéři zdarma bagetu a nealkoholický nápoj. Vyplývá to z dopisu aerolinek cestovním kancelářím, který má ČTK k dispozici.

Změny v palubním cateringu zvažují i České aerolinie. Jednou z možností, o které firma uvažuje, je zrušení podávání jídel v ceně letenky. Přestože se otázkou zpoplatnění občerstvení vedení dopravce zabývá, nebylo ještě definitivně rozhodnuto a nebylo stanoveno žádné datum, od kdy by změna měla platit. Travel Service je třetinovým vlastníkem ČSA.

 

Zdroj: ČTK

Travel Service zruší na letech kratších než tři hodiny občerstvení zdarma Foto: ČTK/Kalousek Rostislav

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.