Toyota vynaloží do mexické továrny o 30 % menší investice, výroba klesne o polovinu

Japonský výrobce automobilů Toyota Motor Corp. vynaloží na plánovanou továrnu v Mexiku o 30 procent menší investice. Ty se tak dostanou na hodnotu 700 milionů dolarů (15,2 mld. korun). Plánovaná výroba ve fabrice pak klesne o polovinu na 100 tisíc vozů ročně. Informaci přinesla ve středu automobilka. Toyota představila plány na výstavbu továrny v Mexiku za jednu miliardu dolarů v roce 2015.

Mluvčí Toyoty v prohlášení zaslaném agentuře Reuters uvedl, že snížení investice do továrny nezmění dlouhodobý závazek automobilky vůči Mexiku, ale změna je nutná kvůli zajištění dlouhodobé životaschopnosti operací a závodu.

V srpnu Toyota a další japonská automobilka Mazda Motor oznámily, že společně postaví v USA montážní závod za 1,6 miliardy dolarů. Toyota uvedla, že chce v novém americkém závodě raději než v Mexiku vyrábět model Corolla a do Mexika převézt výrobu pickupu Tacoma.

Mluvčí upozornil, že změna není důsledkem obav, že by Spojené státy mohly odstoupit do Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA). Změny následují poté, co se Toyota po dohodě s Mazdou rozhodla vrátit zpět k plánu zhospodárnit výrobní strategii pro Severní Ameriku.

 

 

Zdroj: ČTK

Toyota vynaloží do mexické továrny o 30 % menší investice, výroba klesne o polovinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kalousek se vzdal obhajoby postu předsedy TOP 09

    Společnost ·

    Miroslav Kalousek odmítl na listopadovém sněmu obhajobu předsednického postu v TOP 09. V rámci úterního jednání předsednictva strany o tom informoval na úterním jednán…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.