Toyota a Panasonic chystají spolupráci na vývoji baterií do elektromobilů

Největší japonský výrobce automobilů Toyota Motor ruku v ruce s japonskou elektrotechnickou firmou Panasonic chystají spolupráci na vývoji baterií do elektromobilů. Informaci přinesly firmy v rámci svého čtvrtečního prohlášení. Panasonic, který už pro Toyotu vyrábí baterie do hybridních vozů, tak může upevnit své vůdčí postavení v oblasti lithium-iontových baterií.

Panasonic je hlavním dodavatelem baterií pro amerického výrobce luxusních automobilů Tesla a pokrývá 29 procent trhu s bateriemi do hybridních vozů a elektromobilů. Toyota plánuje začít s prodejem čistých elektromobilů po roce 2020, uvedla agentura Reuters.

Analytička společnosti Credit Suisse Mika Nišimuraová uvedla, že taková partnerství umožňují výrobcům baterií dělit se o náklady na výzkum a vývoj. Panasonic v bateriích spatřuje klíč ke zdvojnásobení svých příjmů z automobilového průmyslu do roku 2022 na 2,5 bilionu jenů (482 miliard korun) ročně.

 

 

Zdroj: ČTK

Toyota a Panasonic chystají spolupráci na vývoji baterií do elektromobilů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Americké akcie dosáhly rekordního maxima

    Byznys ·

    Americké akcie se ve středu dostaly na nová rekordní maxima. V jejich růstu jim napomohly bankovní společnosti. Peněžní ústavy těžily z očekávaného vzestupu úrokových …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.