Toshiba uvažuje o oddělení části své divize čipů

Japonský konglomerát Toshiba uvažuje o oddělení části své divize čipů do samostatné firmy a o jejím možném zápisu na burze. Oznámila to včera firma. Krok by jí mohl pomoci získat peníze na restrukturalizaci po masivním účetním skandálu.

„Budeme zvažovat prodej každého aktiva, které je možné prodat,“ uvedl podle agentury Reuters ředitel firmy Masaši Muromači. Aktivit v oblasti specifických paměťových čipů se ale podle něj firma nezbaví.

Toshiba letos oznámila nesrovnalosti v účetnictví; zjistilo se, že od fiskálního roku 2008/2009 nadhodnotila svůj zisk o celkem 155 miliard JPY (32 miliard Kč). Účetní skandál je v Japonsku největší od účetních manipulací firmy Olympus z roku 2011.

V první polovině tohoto měsíce pak firma přiznala, že její americká jaderná divize Westinghouse v letech 2012 a 2013 kvůli odpisům utrpěla ztráty.

 

Zdroj: ČTK

Toshiba uvažuje o oddělení části své divize čipů Foto: Lucian Milasan / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko se s věřiteli dohodlo na nové sadě reforem

    Byznys ·

    Řecko se s mezinárodními věřiteli dohodlo na nové sérii opatření. Řecká vláda bude muset reformy schválit příští měsíc, aby měla nárok na další peníze z mezinárodního …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.