Top hashtagy roku 2016 aneb o čem se letos na Twitteru nejvíce mluvilo

Sociální síť Twitter vydala svůj seznam nejoblíbenějších témat roku, tedy letošní top hashtagy. Ty reflektují nejdiskutovanější události roku 2016. Ačkoliv se toho na sociálních sítích namluvilo hodně ohledně amerických voleb a sám zvolený prezident Donald Trump je na Twitteru velmi aktivní, top tématem letoška nebyl ani on, ani volby jako celek.

Ještě jedna věc dokáže vášně rozdmýchat ještě více než politika, a to je sport. V létě se pak v brazilském Rio de Janeiru uskutečnil největší sportovní svátek, olympijské hry, a proto je letošním top hashtagem na Twitteru:

1. #Rio2016

Komentáře sportovních výkonů, gratulace, ale i střípky a fotografie samotných sportovců byly na Twitteru ověnčeny tímto hashtagem.

2. #Election2016

Tento hashtag se vztahuje zejména k letošním americkým volbám. Není divu. Ty měli být historické v obou směrech - jako vítězné pro politického outsidera nebo jako volbě první ženy do Bílého domu. Vítězství Donalda Trumpa pak podle zpravodajského serveru CNN otřáslo sociálními sítěmi. Během doby, kdy už bylo jeho vítězství jasné, evidoval Twitter 75 milionů příspěvků, které souvisely s volbami.  

3. #PokemonGo

Letos se také stal z mobilní hry od společnosti Nintendo ze dne na den fenomén. V prvním týdnu, co aplikace vyšla, zaznamenal Apple rekord v počtu stažení. 

4. #Euro2016

Na čtvrtém místě se umístila další sportovní událost roku. Mistrovství Evropy ve fotbale. Island se stal nejmenším národem, který se kdy kvalifikoval na velký fotbalový turnaj. Jeho celkové vítězství nad Anglií bylo ve velké Británii nejvíce tweetovanou událostí. Předstihlo tak i téma brexitu.

5. #Oscars

Ceny Akademie neboli Oskaři letos vyvolali pozdvižení ohledně diskriminace černochů. Již druhý rok po sobě totiž nebyly žádné menšiny nominovány v některé ze čtyř hlavních kategorií. Vznikl například hashtag #OscarsSoWhite.

6. #Brexit

Rozhodnutí o odchodu Velké Británie z Evropské unie v letošním červnovém referendu neotřáslo pouze Británií. Bylo to celosvětově šesté netweetovanější téma.

7. #BlackLivesMatter

Aktivistické hnutí Black Lives Matter bylo po celý rok tématem na sociálních sítích. A to zejména kvůli rasovým nepokojům v některých amerických státech, zejména v Severní Karolíně.

8. #Trump

Na osmém místě je nově zvolený americký prezident Donald Trump, sám velmi aktivní na této sociální síti. Je zároveň jediným jménem v seznamu top deseti hashtagů.

9. #RIP

Řada celebrit a osobností jako David Bowie, Prince, Muhammad Ali a Leonard Cohen našli v roce 2016 věčný klid. Zkrátka pro výraz „Odpočívej v pokoji“ se i proto dostala na deváté místo.

10. #GameofThrones

Slavný seriál televize HBO uzavírá první desítku nejtweetovanějších témat. K jeho umístění přispělo například červencové prohlášení televize, že osmá sezóna seriálu Hra o trůny, bude poslední.

 

 

Zdroj: Zet, CNN

 

 

Top hashtagy roku 2016 aneb o čem se letos na Twitteru nejvíce mluvilo Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.