Útočník, který držel rukojmí na jihu Francie, je mrtvý

Policisté zabili útočníka, který na jihu Francie zřejmě zabil tři osoby, držel rukojmí v supermarketu a hlásil se k radikální organizaci Islámský stát. Uvádí to televize BFM TV a agentura AFP. Podle zdroje agentury Reuters byli při policejním zátahu zraněni dva příslušníci bezpečnostních složek.

„Muž, který držel rukojmí, je mrtvý,“ napsal ministr. Podle Collomba byl útočník francouzským úřadům známý kvůli drobným zločinům, avšak nebyl považován za nebezpečného islamistu. Ministr vnitra se domnívá, že dnešní drama na jihu Francie bylo dílem jednotlivce.

Média střelce označují za radikalizovaného třicátníka původem z Maroka. Po zadržení rukojmích údajně žádal propuštění Salaha Abdeslama, jediného přeživšího podezřelého z atentátů v Paříži v listopadu 2015 se 130 oběťmi. Policisté nakonec v supermarketu zasáhli a útočníka zastřelili. Podle agentury Reuters při tom byli zraněni dva příslušníci bezpečnostních složek.

Z dosavadních zpráv vyplývá, že útočník nejdříve při krádeži auta v Carcassonne zastřelil řidiče a zranil dalšího pasažéra. Následně se vydal do 20 minut jízdy vzdáleného Trèbes, kde zemřeli další dva lidé a střelec zde držel několik rukojmích v obchodě řetězce Super U. Podle starosty Trèbes Erica Menassiho při vstupu do supermarketu křičel „Allahu akbar (bůh je veliký), všechny vás zabiju!“.

S útokem s největší pravděpodobností souvisí také střelba na skupinu policistů v Carcassonne, po níž byl jeden strážce zákona zraněný.

Od střelby v redakci časopisu Charlie Hebdo v lednu 2015 zemřelo ve Francii při útocích extremistů hlásících se k IS přes 240 lidí. Pařížské státní zastupitelství uvedlo, že dnešní incident vyšetřuje protiteroristická prokuratura.

 

 

Zdroj: ČTK

Útočník, který držel rukojmí na jihu Francie, je mrtvý Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi

    Společnost ·

    Možná dva lidé přišli v pátek o život na jihu Francie, kde údajný stoupenec Islámského státu, ozbrojený i granáty, zajal v jednom supermarketu několik rukojmích. Uvedl…

  2. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.