Tři otázky, které byste si měli položit před tím, než dáte výpověď

Přestože se v současnosti mnohé z firem snaží v souladu s novými trendy ve strategii zaměstnávání vytvářet podpůrnou a motivující pracovní kulturu, která přitahuje cenné zaměstnance, nově najímaní nejsou už ochotní projevovat jedné společnosti loajalitu v takové míře, jako tomu bývalo. Server Forbes přináší tři body, které byste měli položit před tím, než dáte výpověď. 

Ve své analýze se server Forbes zaměřil na nedávný průzkum amerického Bureau of Labor Statistics ze září 2016. Jak se ukazuje, časy se mění, protože v průměru jsou zaměstnanci u svých současných zaměstnavatelů po dobu pouhých 4,6 roku. A ještě méně je tomu u mladší skupiny ve věku 25 až 34 let, kde je průměr času stráveného u jedné firmy 2,8 roku. 

Dříve tolik ceněná loajalita jednomu zaměstnavateli se stává minulostí a na rozmanitý životopis spojený s vysokou fluktuací už se přestává pohlížet jako na stigma, které vám zkomplikuje šance najít novou práci. Ovšem velmi záleží na tom, jakým způsobem si takovou cestu v kariéře budete prošlapávat. Časté změny zaměstnání pro vás mohou znamenat jak nebezpečí, tak skvělý kariérní tah.

 

Než se rozhodnete podat výpověď, měli byste si položit tyto tři otázky:

1. Jsou problémy, jimž čelíte, řešitelné?

Stává se, že se někdy cítíte nedocenění a nevyužití. Příčinou může být například to, že vám nesedí pracovní kultura dané společnosti, anebo váš manažer prostě jen potřebuje školení.

Podle Lou Adlera, generálního ředitele společnosti Adler Group, je ve chvíli, kdy se pracovní situace stane příliš obtížnou mnohdy jednodušší prostě změnit práci, než se snažit problém za každou cenu zpracovat.

 

2. Je pro vás stabilita důležitou hodnotou?

Navzdory snahám oddělit osobní a profesní život ovlivňuje stabilita práce naše dlouhodobé cíle. Rozhodneme-li se například pro hypotéku, bude jistě naše pracovní historie i současná situace hrát podstatnou roli. Pokud se chceme zavázat ke splátkám na 30 let dopředu, přílišná fluktuace nám ku prospěchu nebude.  

Pro zaměstnavatele je navíc fluktuace spojena s vysokými náklady, ztráta každého zaměstnance se velmi prodraží. Proto mají společnosti obecně zájem hlavně o dlouhodobé zaměstnance a pokud se objeví nové příležitosti, bývají právě oni prvními kandidáty, o kterých se uvažuje.

 

3. Posouváte se vzhůru, anebo se jen přesouváte?

I časté střídání pozic může mít svůj smysl a cíl: pokud tak činíte strategicky a s rozmyslem. Jakožto pozornému a inteligentnímu fluktuantovi se vám tak může podařit získat různorodé zkušenosti a hlubší znalosti rozmanitých strategií, zdrojů a operací, které se u nového kandidáta cení. Pozor ovšem na to, že s takovými zkušenostmi bývá také spojováno vyšší očekávání přinést rychlé výsledky. 

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

Tři otázky, které byste si měli položit před tím, než dáte výpověď Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Měli by se mít investoři Snapchatu na pozoru?

    Byznys ·

    Společnost Snap Inc., provozovatel aplikace Snapchat, zveřejnila registrační dokument k primární veřejné nabídce akcií (IPO). Server Recode si všímá, že tento dokument…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.