The Grand Tour láme na Amazonu rekordy ve sledovanosti

Minulý týden se na obrazovky vrátila motoristická trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. První epizoda nového pořadu The Grand Tour se stala největší premiérou na internetovém streamovacím kanálu Amazon Prime. I když ještě Amazon nezveřejnil přesné počty, tak epizoda překonala v USA, Velké Británii, Německu, Rakousku a Japonsku dosud nejsledovanější seriál The Man in the High Castle.

„Kluci jsou zpět a dělají to, co jim jde nejlépe,“ řekl podle BBC generální ředitel Amazonu Jeff Bezos. Trojice začínala v motoristickém pořadu zvaném Top Gear na britské stanici BBC. Clarkson byl však propuštěn po roztržce s producentem Oisinem Tymonem v březnu loňského roku. Tehdy Clarkson po natáčení jednoho z dílů pořadu Tymona udeřil, protože neměl připravené teplé, ale jen studené jídlo. Výpověď vyvolala ostré protesty fanoušků pořadu a v dalším natáčení Top Gearu se rozhodli nepokračovat také Clarksonovi spolumoderátoři Hammond a May.

Clarksona pak v Top Gearu nahradil moderátor Chris Evans, který se pořadu upsal na tři roky. Z magazínu však odstoupil už po první řadě, v červenci letošního roku. Hlavní tváří pořadu se poté stal americký herec Matt LeBlanc, známý především ze seriálu Přátelé, který s Evansem Top Gear spolumoderoval. Původní trojice Clarkson, Hammond a May dostali nabídku natáčet motoristickou show The Grand Tour pro Amazon. Tomu nejen roste sledovanost, ale Amazonu láká i nové předplatitele do programu Prime. „Jejich kreativita spolu s vynikající výrobou a 4K HDR streamingem, láká Prime členy ve velkém stylu. Všechna čest a gratulace celému týmu,“ dodal Bezos.

Koncept The Grand Tour je, že se každá epizoda koná  v jiné zemi a jako studio slouží obří stan. V plánu jsou tři série, první by měla mít 12 epizod. První epizoda se odehrála v nevadské poušti na festivalu Burning Man, druhá se má odvysílat v Johannesburgu v Jižní Africe.

 

 

Zdroj: Zet, BBC

 

The Grand Tour láme na Amazonu rekordy ve sledovanosti Foto: MediaPictures.pl / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.