Thajsko letos čeká rekordních 35,4 milionu zahraničních turistů

Thajsko v listopadu navštívily tři miliony zahraničních turistů, což je o 23,2 procenta více než ve stejném měsíci předchozího roku. Úřady očekávají, že letošní počet návštěvníků dosáhne rekordních 35,4 milionu. Proti předchozímu roku by to bylo o devět procent více, uvedla dnes agentura Reuters. Téměř třetina lidí, kteří přijíždějí z ciziny, jsou Číňané.

Thajský turistický sektor deset let trpěl politickou krizí v zemi, během které život v metropoli Bangkoku opakovaně ochromovaly masové demonstrace. Počet turistů začal stoupat po roce 2014, kdy se moci chopila vojenská junta a začala vládnout pevnou rukou. Vojenský režim potlačuje sebemenší formy odporu, omezuje občanské svobody a opakovaně odkládá volby.

Od letošního ledna do listopadu navštívilo Thajsko 31,85 milionu zahraničních turistů, což je meziroční nárůst o 8,1 procenta, uvedlo ministerstvo turistiky a sportu. Z 35,4 milionu zahraničních návštěvníků, kteří jsou letos očekáváni, bude podle odhadů ministerstva deset milionů Číňanů.

Turistický průmysl v Thajsku patří k významným zaměstnavatelům a na tvorbě hrubého domácího produktu (HDP) země se podílí asi 12 procenty. Thajsko má druhou největší ekonomiku v jihovýchodní Asii.

 

Zdroj: ČTK

Thajsko letos čeká rekordních 35,4 milionu zahraničních turistů Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Lavrov: Rusko může usnadnit kontakty USA a KLDR

  Společnost ·

  Rusko je připraveno všemožně usnadnit přímé jednání mezi Spojenými státy a Severní Koreou. V rozhovoru s agenturou RIA Novosti to řekl ruský ministr zahraničí Sergej L…

 2. E-shopy dnes spouští povánoční výprodeje

  Byznys ·

  Internetové obchody spouští téměř ihned po rozbalení vánočních dárků povánoční výprodeje. Cílí tak na ty, kteří dostali pod stromeček hotovost. Kamenné prodejny se zák…

 3. Zájem turistů o KLDR klesl od června o polovinu

  Společnost ·

  V důsledku zvýšeného napětí kolem KLDR se podnikání cestovních kanceláří vozících turisty do této země od června snížilo o polovinu. V rozhovoru pro server CNN to uved…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.