Třetí světovou válku nezpůsobí podle Muska KLDR. Obává se úplně něčeho jiného

Zakladatel společnosti Tesla a generální ředitel firmy SpaceX Elon Musk na svém twitterovém účtu předpověděl třetí světovou válku. Den zúčtování nemá způsobit represivní Severní Korea. Musk se obává ve větší míře hrozby vyplývající z umělé inteligence. O tom, co si přesně Musk myslí, referoval zpravodajský portál CNN.

KLDR podle Muska figuruje na stupnici rizika pro existenci lidstva na nízké úrovni. Skutečné riziko ovšem představuje umělá inteligence, která podle Muska nejpravděpodobněji způsoby třetí světovou válku.

Katastrofická předpověď Muska následovala po nedávném komentáři ruského prezidenta Vladimira Putina. „Umělá inteligence není budoucností pouze pro Rusy, ale pro celé lidstvo,“ řekla hlava Ruské federace.

Závod v oblasti umělé inteligence vedou Spojené státy, Čína a Indie. Musk se podle CNN ale domnívá, že všechny ostatní státy se budou snažit s ohledem na umělou inteligenci svým konkurentům co nejrychleji přiblížit. Důsledkem toho pak bude vzrůstat tato hrozba čím dál více. 

„Vlády nemusí dodržovat běžné zákony,“ uvedl Musk v jednom tweetu. Stroj ovládaný umělou inteligencí potom budou moci vybavit zbraněmi. Tím se přibližujeme stále blíž k „zabijáckým robotům“.

V dalším ze svých tweetů Musk řekl, že umělá inteligence se může rozhodnout zahájit válku, pokud ji vyhodnotí jako nejlepší variantu.

Musk kvůli těmto bodům varuje svět a vyzývá k novému nařízení, které dokáže udržet veřejnost v bezpečí.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Třetí světovou válku nezpůsobí podle Muska KLDR. Obává se úplně něčeho jiného Foto: Flickr: Elon Musk

reklama

Další články

 1. KFC v Číně testuje systém Zaplať úsměvem

  Byznys ·

  Návštěvníci restaurace rychlého občerstvení KFC v městě Chang-čou mohou za jídlo zaplatit úsměvem. Systém nazvaný Smile to pay (Zaplať úsměvem), rozeznávající obličeje…

 2. Počet ohrožených evropských bank loni vzrostl

  Byznys ·

  Počet vážně ohrožených evropských bank v loňském roce výrazně stoupl navzdory rozsáhlým snahám o posílení finanční rovnováhy a zvýšení zisků. Vyplývá to podle listu Fi…

 3. Islám patří podle Merkelové k Německu

  Společnost ·

  Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) uvedla, že islám patří k Německu. Čtyři miliony muslimů pak mají vliv na úspěšnost spolkové republiky. Merkelová to v neděli u…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.