Třetí největší realitní společnost světa Cushman & Wakefield je k prodeji

Realitní společnost Cushman & Wakefield Inc. je podle listu The Wall Street Journal na prodej. Italská rodina Agnelliových, která ovládá třetí největší realitní firmu na světě prostřednictvím holdingové společnosti Exor, nabídla svůj podíl k prodeji. 

Podle listu Exor najal firmy Goldman Sachs a Morgan Stanley, aby našly kupce pro podíl. Exor prý dává přednost soukromému zájemci a nechce podíl prodat přímému konkurentovi.

Agnelliovi v současnosti vlastní ve firmě 81 procent. Před osmi lety zaplatili za koupi podílu 67,5 procenta 565,4 milionu dolarů (13,7 miliardy korun). Nyní by z prodeje mohli získat až dvě miliardy dolarů, dodal list.

Firma Cushman & Wakefield oslaví za dva roky 100. výročí vzniku. Má zhruba 250 kanceláří v 60 zemích světa. Za rok do konce září 2014 firma vykázala hrubý provozní zisk 163 milionů dolarů. Rodina Agnelliových, která také kontroluje automobilku Fiat Chrysler Automobiles, poprvé vstoupila do firmy v polovině 80. let, kdy koupila minoritní podíl v Rockefeller Group. Ta byla vlastníkem firmy Cushman & Wakefield.

Skupinu Rockefeller později koupila Mitsubishi Estate a Agnelliovi pak v roce 2006 od Mitsubishi koupili podíl 67,5 procenta v Cushman. Později svůj podíl navýšili. Zbývající 19 procent ve firmě drží zaměstnanci.

 

Zdroj: ČTK

 

Třetí největší realitní společnost světa Cushman & Wakefield je k prodeji Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Banka JPMorgan plánuje uzavřít stovky poboček

    Byznys ·

    Americká banka JPMorgan Chase chce v následujících letech zavřít 300 poboček, což představuje asi pět procent celkového počtu. Tento krok má firmě pomoci snížit roční …

  2. Praha nechce prodloužení metra na letiště

    Byznys ·

    Primátorka Prahy Adriana Krnáčová včera oznámila, že hlavní město neuvažuje o prodloužení metra A z Motola na Letiště Václava Havla. Politici budou naopak usilovat o v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.