Tesla zaznamenala rekordní odbyt. Problémy u Modelu 3 ovšem přetrvávají

Americký výrobce elektromobilů Tesla v rámci čtvrtého čtvrtletí zaznamenal nárůst dodávek zákazníkům meziročně o 27 % na rekordních 29 870 automobilů. Firma však stále čelí problémům při zvyšování výroby nového vozu Model 3. Opět odložila plánované dosažení produkce 5000 vozů týdně.

Automobilka původně předpokládala, že výroba elektromobilu Model 3 se na 5000 vozů týdně vyšplhá do konce loňského roku. Již v listopadu však dosažení tohoto cíle posunula na konec letošního prvního čtvrtletí a nyní až na konec prvního pololetí.

Firma nicméně uvedla, že během čtvrtého čtvrtletí dosáhla „významného pokroku“ při překonávání potíží s výrobou vozu Model 3. Automobilka nyní předpokládá, že do konce prvního čtvrtletí produkce dosáhne zhruba 2500 vozů týdně. Za celé čtvrté čtvrtletí vyrobila 2425 vozů Model 3.

Elektromobil Model 3 je klíčový pro dlouhodobý úspěch automobilky, protože je jejím cenově nejdostupnějším vozem, který ji jako jediný může změnit v masového výrobce v době, kdy na trh s elektromobily vstupuje velké množství nových konkurentů, píše agentura Reuters.

Společnost Tesla, jejímž zakladatelem a generálním ředitelem je známý podnikatel Elon Musk, vyrábí rovněž elektromobily Model S a Model X. Dodávky těchto elektromobilů zákazníkům v loňském roce zvýšila o 33 procent na 103 312 vozů.

 

 

Zdroj: ČTK

Tesla zaznamenala rekordní odbyt. Problémy u Modelu 3 ovšem přetrvávají Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Poprvé od roku 2009 klesl v USA prodej vozů

  Byznys ·

  Ve Spojených státech loni poprvé od roku 2009 klesl prodej automobilů. Došlo tak ke konci nebývalo dlouhého období růstu. Celkový prodej se snížil o 1,8 procenta na 17…

 2. Daňová reforma podpoří podle Fedu ekonomiku USA

  Byznys ·

  Americká centrální banka (Fed) doufá v to, že nedávno schválená daňová reforma podpoří tamní ekonomiku. Její představitelé ale nejsou jednotní v tom, jak rychle bude v…

 3. Státní dluh loni vzrostl na 1,62 bilionu korun

  Byznys ·

  Státní dluh loni vzrostl o 11,3 miliardy korun na 1,62 bilionu korun. V rámci středeční tiskové konference to uvedli zástupci ministerstva financí. Na každého Čecha ta…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.