Tesla začala přijímat objednávky na své solární střechy

Americká elektromobilka Tesla ve středu oznámila, že od zájemců přijímá zálohy v hodnotě 1000 dolarů na instalaci svých solárních střešních tašek. Informovala o tom americká televize CNN. Společnost také zahájila on-line kalkulačku, aby zákazníci rozuměli nákladům spojeným se solární střechou.

Solární střešní tašky jsou vizí generálního ředitele Tesly, Elona Muska, pro elegantní řešení solární energie do domácností. Vypadají totiž k nerozeznání od tradičních střešních obkladů. Jediný rozdíl je, že jsou schopny přijímat energii ze slunce. 

V nabídce společnosti měly být čtyři typy střešních tašek, aby odpovídaly různé estetice domů. Nedávno ale Tesla oznámila, že se zpozdí s uvedením dvou typů solárních střešních tašek. „Zpočátku rozjedeme dvě (varianty solárních střešních tašek) a další dvě představíme na začátku příštího roku,“ řekl Musk před dvěma týdny během TED Talk. Společnost neupřesnila Muskův komentář. Není tedy jisté, které z celkových čtyř variant by měly být k mání už nyní, a které až příští rok

Tesla popisuje svou solární střechu jako nejdostupnější střechu, kterou si můžete koupit, zvážíte-li všechny faktory a výhody. Odhaduje se, že typický majitel domu zaplatí 235 dolarů za metr čtvereční solární střechy. Zpočátku budou podle CNN muset být zákazníci připraveni zaplatit celkem drahý účet. Podle online kalkulačky od Tesly budou některé střechy stát více než 75.000 dolarů. Tesla očekává, že náklady se vrátí za 30 let.

Solární střecha, která se bude vyrábět v Buffalu, je jedním z několika produktů, které Tesla hodlá nabídnout poté, co se spojila s firmou SolarCity. Společně budou podle Muska obě firmy směřovat k urychlení světového přechodu k udržitelné energetice generováním a skladováním čisté energie a zajišťováním dopravy, která ji využívá. Právě to je součástí jeho „Masterplánu“, o kterém jsme psali zde.

Na všechny verze solárních tašek od Tesly se můžete podívat zde.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Tesla začala přijímat objednávky na své solární střechy Foto: Elon MUSK; Tesla

reklama

Další články

  1. Microsoft už nebojuje proti Linuxu, jde mu naproti

    Tech ·

    Softwarová firma Microsoft oznámila, že tři verze svobodného a otevřeného počítačového operačního systému Linux - Ubtuntu, Suse a Fedora - budou k mání na Windows Stor…

  2. Kajínek dostane od Zemana milost

    Společnost ·

    Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek dostane od prezidenta Miloše Zemana ve druhé polovině května milost. Rozhodnutí o udělení milosti je připraveno, prez…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.