Tesla uvedla na trh svůj nejlevnější elektromobil Model 3

Americký výrobce elektromobilů Tesla uvedl na trh své nové vozidlo Model 3. Jde přitom o nejlevnější vůz společnosti ředitele Elona Muska. Prvních 30 zákazníků obdrželo své nové vozy již v pátek. Ceny nového elektromobilu začínají na 35 tisících dolarů (781 tisíc korun). O zprávě informoval zpravodajský portál BBC. 

Musk řekl, že Model 3 je s ohledem na svoji cenu nejlepším elektrickým nebo benzinovým automobilem. Tesla právě díky tomu spoléhá na masový zájem trhu.

Cena Modelu 3 je podle BBC vyšší oproti konkurenčním vozům stejné kategorie, mezi něž patří Nissan Leaf (30 680 dolarů - 684 167 korun) nebo Chevrolet Volt (34 095 dolarů - 760 319 korun). 

Předchozí vozy Tesly (Model S a Model X - pozn. redakce) začínaly na částce dosahující na 80 tisíc dolarů (1,8 milionu korun). Americká firma má v úmyslu vyrábět 5000 vozů Modelu 3 týdně. Do roku 2018 chce toto množství navýšit na 10 tisíc. Jestliže přemýšlíte nad objednáním vozu, tak jej dostanete koncem příštího roku.

Jestliže se Tesle podaří splnit cíle s ohledem na produkci, tak překoná automobilky, mezi něž patří BMW, Mercedes nebo americký Lexus.

Podle Muska budoucnosti patří autonomie. V této souvislosti řekl, že každý model Tesly má hardware, který umožňuje samořiditelnost. „Budete moct sledovat film, mluvit s přáteli nebo si jít lehnout,“ řekl Musk.

Baterie v Modelu 3 vydrží 354 kilometrů. Poté budete muset najít dobíjecí stanici. Detailněji jsme o Modelu 3 psali ZDE

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Tesla uvedla na trh svůj nejlevnější elektromobil Model 3 Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. Putin hodlá vyhostit 755 amerických diplomatů

    Společnost ·

    Rusko bude muset podle slov ruského prezidenta Vladimira Putina opustit na 755 amerických diplomatů. Ruská hlava státu to v neděli sdělila v rámci rozhovoru poskytnuté…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.