Tesla shání 1,15 miliard dolarů na Model 3

Americký výrobce elektromobilů Tesla ve středu uvedl, že plánuje zvýšit kapitál o 1,15 miliard dolarů (29 miliard korun). Další finanční injekci firma potřebuje na rozjezd výroby svého prvního sériově vyráběného vozu Model 3. Masová produkce Modelu 3 je naplánovaná na letošní červenec. Informoval o tom server americké televize CNN.

Výrobce elektromobilů ve středu uvedl, že nabídne akcie v hodnotě 250 milionů dolarů. Zbývajících 750 milionů chce pak získat prodejem konvertibilních dluhopisů splatných v roce 2022. Sám generální ředitel společnosti Elon Musk nakoupí akcie v hodnotě 25 milionů dolarů. Akcie společnosti po tomto prohlášení posílily o 2 procenta.

Navyšování kapitálu přichází s tím, jak Tesla značně investuje do továren na baterie i samotná auta stejně tak do dobíjecích stanic a výroby solárních střešních tašek.

V poslední zprávě o zisku Tesla informovala, že hodlá investovat až 2,5 miliardy dolarů před tím, než odstartuje výrobu Modelu 3. Musk už minulý měsíc prohlásil, že Tesla bude brzy potřebovat hotovost. "Zvažujeme řadu možností, ale myslím, že dává smysl získat kapitál ke snížení rizika," uvedl.

Tesla v posledním čtvrtletí loňského roku neudržela výjimečný zisk předešlého kvartálu a propadla se opět do ztráty. Celkovou čistou ztrátu ale snížila na 121,3 milionu dolarů (3,1 miliardy Kč) z úrovně 320,4 milionu USD o rok dříve. Ve třetím čtvrtletí vytvořila firma zisk 22 milionů USD. Za celý loňský rok utrpěla Tesla ztrátu 675 milionů USD. Celoroční tržby se zvýšily o 73 procent na více než sedm miliard dolarů.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Tesla shání 1,15 miliard dolarů na Model 3 Foto: Twitter

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.