Tesla se zpozdí s uvedením svých solárních střešních tašek

Americká společnost Tesla se zpozdí s uvedením svých solárních střešních tašek. Firma původně oznámila, že začne prodávat své solární střechy letos v dubnu. Generální ředitel společnosti Elon Musk se ale nedávno vyjádřil, že dvě ze čtyř variant střešních tašek nebudou k dispozici až do začátku roku 2018. Tesla podle magazínu Business Insider odmítla komentovat, proč se časová osa změní.

„Zpočátku rozjedeme dvě (varianty solárních střešních tašek) a další dvě představíme na začátku příštího roku,“ řekl Musk během pátečního TED Talk. Společnost neupřesnila Muskův komentář. Není tedy jisté, které z celkových čtyř variant by měly být k mání během pár týdnů, a které až příští rok.

Své solární střešní tašky představila firma na konci října, asi měsíc předtím, než odkoupila společnost SolarCity za 2,1 miliardy dolarů. V její nabídce měly být čtyři typy střešních tašek, aby odpovídaly různé estetice domů. A to je i celá podstata vize Tesly a jejích solárních střech: vytvořit něco, co je esteticky přitažlivé a zároveň účinné. „Nikdy jsem neviděl solární střechy, které bych opravdu chtěl... jsou divné,“ řekl Musk na listopadové konferenci. „Každá, kterou jsem viděl, je horší než normální střecha, bez výjimky.“

Solární střecha, která se bude vyrábět v Buffalu, je jedním z několika produktů, které Tesla hodlá nabídnout poté, co se spojila s firmou SolarCity. Společně budou podle Muska obě firmy směřovat k urychlení světového přechodu k udržitelné energetice generováním a skladováním čisté energie a zajišťováním dopravy, která ji využívá. Právě to je součástí jeho „Masterplánu“, o kterém jsme psali zde.

Na všechny verze solárních tašek od Tesly se můžete podívat níže:

  • Texturované sklo

  • Hladké sklo

Na rozdíl od texturované skleněné tašky a francouzské břidlice byly hladké tašky záměrně navrženy tak, aby jste mohli vidět solární články z některých úhlů. „Z pohledu z ulice nebo kdekoli v blízkosti domu vypadá zcela neprůhledně, ale skrz slunce je transparentní,“ řekl Musk

  • Styl francouzská břidlice

Podle Muska bylo těžké vytvořit tento styl. V tomto případě se taška vyrábí pomocí takzvané hydrografiky, což je proces, který využívá vodu k tisku určitého designu. „Díky samotnému výrobnímu procesu je každá dlaždice speciální a jedinečná,“ řekl Musk.

  • Styl toskánské tašky

Posledním typem skleněných solárních tašek jsou pak ty ve stylu toskánských tašek. Stejně jako u hladkých skleněných tašek jsou i u těchto značně viditelné solární články z určitého úhlu pohledu.

 

 

Zdroj: Zet, Business Insider

 

 

Tesla se zpozdí s uvedením svých solárních střešních tašek Foto: Elon MUSK; Tesla

reklama

Další články

  1. Sobotkova vláda podá demisi

    Společnost ·

    Premiér Bohuslav Sobotka během tohoto týdne předá prezidentovi Miloši Zemanovi demisi vlády. Premiér to oznámil na úterním brífinku ve Strakově akademii. Sobotka svůj …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.