Tesco loni zaznamenalo nejhorší ztrátu v 96leté historii firmy

Maloobchodní společnost Tesco vykázala v loňském fiskálním roce ztrátu před zdaněním ve výši 6,4 miliardy liber (243,8 miliardy korun). Jde vůbec o nejhorší výsledek v 96leté historii firmy. Podle britské společnosti způsobily špatný výsledek odpisy realit. V předchozím fiskálním roce firma hospodařila se ziskem 2,26 miliardy liber před zdaněním.

Tesco loni poškodil účetní skandál a jeho tržby klesají kvůli tlaku diskontních řetězců a cenové válce na britském trhu. Společnost proto musela snížit účetní hodnotu svých obchodů o 4,7 miliardy liber.

Obchodní zisk se za fiskální rok do konce února snížil na 1,4 miliardy liber z 3,3 miliardy liber o rok dříve. Zisk klesl již třetí rok za sebou. Situace zůstává pro Tesco obtížná i v zahraničí. V Asii obchodní zisk firmy klesl o 15,3 procenta a v Evropě o 31,1 procenta, napsala agentura Reuters.

Tesco je největší maloobchodní společností v Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě. Od roku 1996 působí rovněž na českém trhu. V současnosti má v tuzemsku více než dvě stě obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Provozuje také síť franšíz Žabka, která čítá více než stovku obchodů.

 

Zdroj: ČTK

Tesco loni zaznamenalo nejhorší ztrátu v 96leté historii firmy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Proti zavedení eura je v Česku 85 procent lidí

    Byznys ·

    Proti zavedení eura je 85 procent Čechů. Postoj lidí k přijetí společné evropské měny se během posledních dvou let příliš nezměnil. Vyplývá to z průzkumu společnosti I…

  2. Německá vláda zlepší výhled vývoje ekonomiky

    Byznys ·

    Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky země na 1,8 procenta. Podobné tempo pak očekává i pro příští rok. Agenturu Reuters o tom informovaly vládní zdroje.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.